.
حمید ملانوری با بیان این مطلب در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با حضور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، خاطرنشان کرد: خانه جوان استان با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی، تا پایان دولت به بهره برداری می رسد ، تکمیل این پروژه با مدیریت استان و تجهیز آن به عهده وزارت ورزش و جوانان می باشد.
🔹وی رونق کار در هر جامعه ای را وابسته به فعالیت های نیروهای باانگیزه ،توانمند و فعال خواند و گفت: اگر قرار است فعالیت ها به خوبی انجام شود، باید از ظرفیت جوانان به درستی استفاده گردد، لذا باید برنامه ریزی و بستر مناسب برای حضور جوانان در جامعه مهیا شود.
🔹استاندار به نقش تأثیرگزار جوانان در جامعه اشاره کرد و تصریح نمود: نیروهای جوان و با انگیزه ، بخشی از کارشناسان و مدیران سیستم اداری را تشکیل داده اند و بخش دیگری از جوانان نیز در فعالیت های غیر اداری و در قالب نهادهای مدنی و اجتماعی مثل: سمن ها و… فعالیت می کنند که در جای خود ارزشمند است.
🔹ملانوری ادامه داد: ما در حوزه مدیریتی و به نمایندگی از دولت وظیفه داریم، زمینه فعالیت نیروها را بر اساس علائق و ظرفیت هایشان مهیا نماییم و در این راستا در اولین روزهای دوران کاری خود در استان، تشکیل “شورای مشورتی جوانان” و “شورای مشورتی بانوان” را مطرح نمودم.
🔹به گفته وی؛ شورای مشورتی بانوان راه اندازی شده و در حوزه جوانان نیز اسامی احصاء گشته و این شورا نیز در جلسه آتی ستاد ساماندهی امور جوانان راه اندازی خواهد شد.
🔹استاندار از نقش جوانان در توسعه استان گفت و متذکر شد: جوانان عامل رونق کار و فعالیت در هر جامعه‌ای هستند و استفاده از انگیزه و فکر جوان می‌تواند موتور محرکه توسعه باشد.
🔹ملانوری اظهار داشت:ستاد ساماندهی امور جوانان در سال جاری با شتاب بیشتری برگزار می شود.
🔹وی به موارد مطرح شده در جلسه اشاره کرد و بیان داشت: موضوعات تسهیلات بانکی، مسکن ، پیگیری دبیرخانه اشتغال استان و… مصوب شده و در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار می گیرد.

🔹استاندار خاطر نشان کرد: در شورای اداری و شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب شده که دستگاه ها باید برنامه های عملیاتی سال خود را با محوریت شعار سال یعنی؛ تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها انجام دهند، و ارزیابی ها نیز بر همین اساس صورت خواهد پذیرفت.
🔹به گفته وی؛ گام دوم انقلاب، منشوری است که همه باید توان خود را بگذارند تا در چله دوم انقلاب این بیانیه مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) اجرایی گردد.
🔹ملانوری به راه اندازی ستاد توسعه خاوران اشاره کرد و اذعان داشت: این ستاد در راستای پیگیری مباحث توسعه ای استان راه اندازی شده تا توسعه متوازن، پایدار و همه جانبه را در استان محقق نماید.
🔹وی افزود: در این راستا سرمایه داران دارای اهلیت شناسایی می شوند تا سرمایه گذاری ها بر اساس ظرفیت های استان صورت پذیرد .
🔹به گفته وی؛ در ادامه فعالیت های ستاد توسعه خاوران، طی چند ماه اخیر ۲ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه امضاء شده و اتفاقات خوبی در ماه های آینده در استان رقم خواهد خورد .