🔹سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی گفت :همه ما باید صرفه جویی را سرلوحه کار قرار دهیم و به پویش هر خانه یک اتاق گرم بپیوندیم.
🔹 عباس زاده با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام پایان گازرسانی به کل جمعیت شهری و روستایی استان، در حال حاضر همه مردم خراسان جنوبی از نعمت گاز برخوردار می باشند.
🔹وی تصریح کرد: الان و در این موج فراگیر، وسیع و ماندگار سرما در سطح کشور، ارائه خدمات شرکت گاز به هموطنان با مشکل مواجه شده است.
🔹به گفته وی؛ همچنان بهترین راه برای کمتر شدن مشکلات در شرایط موجود، صرفه‌جویی در مصرف گاز می باشد.
🔹معاون استاندار ضمن تشکر از همراهی مردم در دو روز گذشته، متذکر شد: وجود اینکه در شب گذشته، بدترین شرایط افت فشار را شاهد بودیم، لبیک گفتن مردم به پویش صرفه جویی در مصرف، پایداری انتقال گاز را به همراه داشت.
🔹عباس زاده به مشکلات ناشی از افت فشار گاز در استان اشاره کرد و گفت: این افت فشار سبب شد در مناطقی از طبس، بشرویه، درمیان، زیرکوه و بیرجند با مشکلاتی مواجه شویم که خوشبختانه رفع شد.
🔹وی تأکید کرد: الان وضعیت گازرسانی به همه شهرها و روستاها برقرار است.
🔹سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی استان با تأکید بر این که همچنان نگرانی از افت فشار شبکه گاز پابرجاست، خاطر نشان کرد: هر چه به ساعت های نیمه شب نزدیک تر می شویم بعلت کاهش بیشتر دما، مصرف افزایش می یابد و افت فشار شبکه قطعی است.
🔹عباس زاده تأکید کرد: از همه هموطنان عزیز در خراسان جنوبی خواهش می کنیم صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار داده و به پویش هر خانه یک اتاق گرم، هر هموطن یک خانه گرم بپیوندند تا قطعی گاز را در هیچ نقطه ای شاهد نباشیم.
🔹به گفته وی؛ قطعی گاز در هر منطقه، مخاطرات و تبعات زیادی به همراه دارد.
🔹معاون استاندار از تمهیدات صورت گرفته برای رفع مشکل مردم در زمان قطعی گاز گفت و تصریح کرد: شرایط خطوط و شبکه انتقال گاز به صورت لحظه ای رصد می شود و در هرجا به هر دلیل شامل نقص فنی، افزایش مصرف یا سرمای شدید هوا، فشار به حدی افت کند که امکان بهره برداری از شبکه نباشد، آمادگی برای عرضه سوخت جایگزین وجود دارد.
🔹عباس زاده با تأکید بر این که احتمال افت شدید فشار در شبکه انتقال همچنان وجود دارد، گفت: مردم با تأمین وسایلی مثل بخاری برقی، کرسی برقی و بخاری نفتی آمادگی برای شرایط قطعی گاز را داشته باشند.
🔹وی، شرایط را شکننده خواند و متذکر شد: هر لحظه این امکان وجود دارد که افت شدید فشار و قطعی شبکه را شاهد باشیم.
🔹به گفته وی؛ در حال حاضر همه مشترکین شهری و روستایی استان در مدار خدمات قرار دارند.
🔹معاون استاندار در پایان از تعطیلی ادارات و دستگاه های اجرایی استان برای فردا دوشنبه ۲۶ دی ماه گفت.
🔹عباس زاده افزود : مراکز آموزشی و مدارس هم تا پایان هفته تعطیل شدند تا از این طریق به پایداری شبکه کمک کنیم.
🔹وی در پایان از شرکت گاز، صدا و سیما و رسانه های استان تشکر کرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور