🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: نرخ بیکاری خراسان جنوبی معادل ۲.۴ درصد کاهش یافته است.
مهدی جعفری  در کارگروه تخصصی اشتغال استان، اظهار کرد: تعهد اشتغال خراسان جنوبی برای سال جاری ۹ هزار و ۵۲۸ شغل با ۱۳۴ میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان ابلاغ شده اما تمرکز و هدف‌گذاری ما برای ایجاد اشتغال بیش از این تعهد استان است.
🔹وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری این است که ۲۰ درصد تعهد اشتغال استان را طی یک ماه آینده محقق کنیم، افزود: بیشترین تعهد اشتغال استان برای بنیاد برکت، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی، بسیج سازندگی و اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره)است که باید اهتمام بیشتری نسبت به ایجاد اشتغال داشته باشند.
🔹به گفته وی؛ در سال جاری باید ۱۹ درصد اشتغال ما برای فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد.
🔹سرپرست معاونت اقتصادی استانداری با بیان اینکه در سال جاری ۳۳ درصد اشتغال برای نوار مرزی استان است، تأکید کرد: با توجه به اهمیت امنیت و نگهداشت جمعیت در مناطق مرزی، به منظور تحقق میزان اشتغال نوار مرز برنامه‌ ویژه‌ای به دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها اعلام شده که اهتمام ویژه‌ای برای این مهم خواهند داشت.
🔹وی ادامه داد: بانوان سرپرست خانوار و مشمولان جزء سه تبصره ۱۸ استان هم افراد نیازمندی بوده که نیاز به توجه ویژه در پرداخت تسهیلات دارند.
🔹جعفری با اشاره به اینکه هنوز ابلاغ اعتبار برخی از بانک‌ها انجام نشده، متذکر شد: باید مکاتبه لازم صورت گیرد تا ابلاغ اعتبار آنها سریعتر از مرکز انجام شود و ایجاد اشتغال استان شتاب بیشتری بگیرد.
🔹سرپرست معاونت اقتصادی استانداری افزود: اکنون نرخ بیکاری در خراسان جنوبی ۵ درصد است که در گذشته ۷.۴ درصد بوده و نشان می دهد نرخ بیکاری معادل ۲.۴ درصد کاهش یافته است.
🔹جعفری با یادآوری اینکه در سال ۱۴۰۲ خراسان جنوبی جزو استان‌های برتر در حوزه ایجاد اشتغال بوده، خاطرنشان کرد: در این زمینه جزو معدود استان‌های دارای رتبه اول اشتغال هستیم.
🔹به گفته وی؛ علت این توفیق، اهتمام دستگاه‌های اشتغالزا و توجه ویژه دولت خدمتگزار به خصوص شخص رئیسی جمهور شهید در پرداخت تسهیلات اشتغال در سفر اول و دوم به خراسان جنوبی بود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور