#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: شهید مزاری از روحانیت بزرگوار و از افتخارات استان می  سید محمد رضا طالبی با بیان این مطلب در دیدار خانواده شهید مزاری خاطر نشان کرد: همه شهدا در پیشگاه خداوند،ائمه اطهار علیهم السلام و مردم از قرب و منزلت خاصی برخوردار هستند و شهید بزرگوار مزاری هم مایه مباهات استان می باشد.
🔹وی افزود: توجه ویژه مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) به این شهید بزرگوار و مبارزاتی که این عزیز قبل و بعد از انقلاب اسلامی و به ویژه در زمینه مبارزه با جریان وهابیت داشتند خود گویای جایگاه رفیع حجت الاسلام مزاری است.
🔹معاون استاندار به چاپ کتاب زندگینامه شهید مزاری اشاره و تأکید کرد: لازم است اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در صورت امکان در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد که این اثر در اختیار عموم مردم قرار گیرد تا بیش از پیش با عظمت و پشتکار این شهید آشنا شوند.
🔹طالبی تصریح کرد: اعتقاد داریم خانواده این شهید نیز رهرو ایشان خواهند بود و ان‌شاءالله خداوند به ما نیز توفیق دهد تا به نحوی عمل و حرکت نماییم که مدیون خون شهدا نباشیم.
🔹وی به مشاهدات میدانی خود از مزار کوه که زادگاه شهید علی مزاری است اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه یُشت زادگاه این شهید والامقام است فقط قاب عکسی از ایشان در محل امامزاده وجود داشت که در این زمینه باید کارهای فرهنگی بیشتری صورت پذیرد.