🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: ۸ سال دفاع مقدس، بزرگترین اتفاق برای بیمه شدن انقلاب اسلامی بود.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه هم اندیشی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خاطرنشان کرد: اگر چه جنگ در شرایطی بر کشور تحمیل شد که تشکیلات نظامی ما ثبات لازم را پیدا نکرده بودند و وضعیت مقابله و رودررویی با دشمن، نابرابر بود اما توانست انقلاب را بیمه کند.
🔹وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر جایگاه شهید و شهادت، تأکید کرد: دوره ۸ ساله دفاع مقدس تمام شده اما در زمانی هستیم که حتماً باید فرهنگ شهید و شهادت و ایثار بیش از پیش ماندگار شود.
🔹استاندار گفت: ما معتقدیم اتفاقات دوران دفاع مقدس باید به نسل های بعدی منتقل شود تا از آن سرمشق بگیرند.
🔹ملانوری افزود: برای این کار چاره ای جز این نداریم که الگوهای مناسبی را به نسل حاضر معرفی کنیم.
🔹وی تأکید کرد: نسل های آینده باید بدانند دفاع مقدس چه پیامدهایی برای ما داشت و ما هیچ جای دیگری نمی توانستیم به این خوبی یاد بگیریم که چگونه پای انقلاب بایستیم.
🔹به گفته وی؛ پیشرفت های علمی، نظامی، صنعتی و… همه در سایه فشارهایی رقم خورد که به کشور تحمیل شده بود.
🔹استاندار گفت: جوانان امروز و نسل های آینده باید بدانند که مردم ما در زمان جنگ از همه چیز خود گذشتند و جلوی گلوله ایستادند.
🔹ملانوری متذکر شد: برای آنها که دوران جنگ را درک نکرده اند، پذیرش این از خود گذشتگی ها سخت است و سؤالاتی را به همراه دارد.
🔹وی تصریح کرد: ما با ثبت و مستند سازی آثار شهدا و دفاع مقدس می توانیم به این سؤالات و ابهامات پاسخ گوییم.
🔹استاندار با تأکید بر قدر دانستن فرصت حضور رزمندگان گفت: از وجود افرادی که هنوز در جمع ما هستند باید بهره ببریم و خاطرات دوران دفاع مقدس را ماندگار کنیم.