?استاندار خراسان جنوبی گفت: ۸ سال دفاع مقدس، بزرگترین اتفاق برای بیمه شدن انقلاب اسلامی بود.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه هم اندیشی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خاطرنشان کرد: اگر چه جنگ در شرایطی بر کشور تحمیل شد که تشکیلات نظامی ما ثبات لازم را پیدا نکرده بودند و وضعیت مقابله و رودررویی با دشمن، نابرابر بود اما توانست انقلاب را بیمه کند.
?وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر جایگاه شهید و شهادت، تأکید کرد: دوره ۸ ساله دفاع مقدس تمام شده اما در زمانی هستیم که حتماً باید فرهنگ شهید و شهادت و ایثار بیش از پیش ماندگار شود.
?استاندار گفت: ما معتقدیم اتفاقات دوران دفاع مقدس باید به نسل های بعدی منتقل شود تا از آن سرمشق بگیرند.
?ملانوری افزود: برای این کار چاره ای جز این نداریم که الگوهای مناسبی را به نسل حاضر معرفی کنیم.
?وی تأکید کرد: نسل های آینده باید بدانند دفاع مقدس چه پیامدهایی برای ما داشت و ما هیچ جای دیگری نمی توانستیم به این خوبی یاد بگیریم که چگونه پای انقلاب بایستیم.
?به گفته وی؛ پیشرفت های علمی، نظامی، صنعتی و… همه در سایه فشارهایی رقم خورد که به کشور تحمیل شده بود.
?استاندار گفت: جوانان امروز و نسل های آینده باید بدانند که مردم ما در زمان جنگ از همه چیز خود گذشتند و جلوی گلوله ایستادند.
?ملانوری متذکر شد: برای آنها که دوران جنگ را درک نکرده اند، پذیرش این از خود گذشتگی ها سخت است و سؤالاتی را به همراه دارد.
?وی تصریح کرد: ما با ثبت و مستند سازی آثار شهدا و دفاع مقدس می توانیم به این سؤالات و ابهامات پاسخ گوییم.
?استاندار با تأکید بر قدر دانستن فرصت حضور رزمندگان گفت: از وجود افرادی که هنوز در جمع ما هستند باید بهره ببریم و خاطرات دوران دفاع مقدس را ماندگار کنیم.