🔹وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان جنوبی گفت: استان خراسان جنوبی می تواند الگو آفرین باشد.
دکتر وحیدی با بیان این مطلب در مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی، بصیرت را از ویژگی های مهم مردم استان برشمرد و خاطرنشان کرد: نمونه ای از این بصیرت در میزان مشارکت سیاسی مردم نمود پیدا کرده و نشان می دهد که مردم این استان، بصیر، فرهنگی و با درک بالا هستند و به این لحاظ خراسان جنوبی می تواند الگو آفرین باشد.
🔹وی ادامه داد: با وجود محدودیت های جغرافیایی و اقتصادی اما ظرفیت هایی در این استان وجود دارد که استفاده درست از آنها می تواند الگوی کسب و کار ، پیشرفت و توسعه باشد.
🔹وزیر کشور، مرز را از فرصت های بی نظیر استان برشمرد و گفت: جذب سرمایه گذاری در مناطق مرزی می تواند صادرات محور باشد و نیاز مردم افغانستان را هم برطرف کند.
🔹وحیدی کار بخش خصوصی را مجاهدانه خواند و تأکید کرد: سرمایه گذاری، کمک به تولید و اشتغال از پیامدهای فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی است که باید گرامی داشته شود و ما دست سرمایه گذاران بخش خصوصی خراسان جنوبی را می‌بوسیم.
🔹وی متذکر شد: آقای استاندار می بایست با استفاده درست از ظرفیت بخش خصوصی و پتانسیل های استان، مسیر توسعه خراسان جنوبی را با جهش دنبال کند.
🔹وزیر کشور در بخش ابتدایی سخنانش با تأکید براینکه اقتصاد و سیاست ایران اسلامی وابسته به مذاکرات نیست، گفت: در جریان مذاکرات، دشمن تعهدی داده و آن را شکسته است و در پیشانی آمریکایی‌ها نقض عهد کاملاً قابل مشاهده می باشد.

🔹وحیدی با اشاره به شرایط فعلی مذاکرات جمهوی اسلامی ایران با غرب افزود: نباید وقت انقلاب، مردم و دولت را با حرف‌های حاشیه‌ای تلف کرد و دولت به ‌شدت از ورود به مسایل حاشیه‌ای پرهیز می‌کند.
🔹به گفته وی؛ کسانی بودند که می‌خواستند حیثیت نظام و انقلاب را به مذاکرات با غربی‌ها ربط بدهند و مدعی بودند هیچ چیز در کشور حل نمی‌شود مگر اینکه مسایل خود را با آمریکا حل کنیم.
🔹وی اظهار داشت: این مسائل آشکارا گفته شد ولی امروزه خبری از آن نمی‌بینیم، کسی در کشور نمی‌گوید که اداره کشور وابسته است و باید مسایل خود را به یک ابرجنایتکار وصل کنیم که قاتل سردار سلیمانی است لذا این تفاوت دیدگاه انقلابی و رویکرد انقلاب اسلامی است.
🔹وزیر کشور گفت: به‌رغم همه فشارها ملاحظه می‌شود که دولت و بدون کمترین وادادگی در مقابل دشمنان، یکی پس از دیگری بر مسایل مختلف فایق می‌آید.
🔹به گفته وی؛ در قضیه کرونا می‌گفتند که چرا واکسن وارد نمی‌شود و دلیل آن را نپیوستن کشور به AFTF یا عدم حضور در مذاکرات عنوان می‌کردند اما زمانی نگذشته و مسئله حل شد و دولت سیزدهم هیچ وقت نشده که بگوید واکسن وابسته به AFTF یا مذاکره است.
🔹وحیدی اظهار داشت: مسئولان دولتی بشخصه رئیس جمهور تحت ارشادات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)تدبیری داشتند که اکنون یکی از بهترین کارکردهای حوزه واکسیناسیون در دنیا را داریم،از بهترین عملکردهای واکسیناسیون در همین سه ماهه اتفاق افتاد در حالی که قبلاً وضع مناسبی نداشتیم لذا به همین سادگی است.
🔹وزیر کشور گفت: برای تمسک به شعارهای انقلاب اسلامی و حرکت در این مسیر نیازی ندارد که به دیگران وابسته باشیم و تسلیم شویم.
🔹وحیدی با تأکید بر اینکه در حال حاضر مذاکرات از موضع قدرت در جریان است، گفت: دشمن باید بداند در هیچ شرایطی تسلیم زور و تهدیدات بی‌اساس و بی‌منطق نخواهیم شد.

🔹وی افزود: دیپلمات‌های ارزشمند ما با پشتوانه قوی و از موضع قدرت، مذاکره می‌کنند و طرف مقابل باید در برابر مطالبات برحق ملت ایران تسلیم شوند و آن را عملی کنند.