🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: یادواره سردار شهید محمود کاوه و شهدای عملیات کربلای ۲ در بیرجند برگزار می شود.
سید محمدرضا طالبی با بیان این مطلب در جلسه هماهنگی یادواره شهید والامقام محمود کاوه و شهدای عملیات کربلای ۲ اظهار داشت: این یادواره با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در ۲۷ شهریورماه در محل حسینیه جماران بیرجند برگزار خواهد شد.
🔹وی از برگزاری نمایشگاه عکس و خاطرات شهید محمود کاوه و شهدای عملیات کربلای ۲ در حاشیه این یادواره به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع مقدس خبرداد و گفت: بسته های فرهنگی در این یادواره به همت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان توزیع می‌شود.
🔹معاون استاندار با بیان اینکه شهدا چشم و چراغ ملت هستند و نقش آنان این است که راه و مسیر خودمان را گم نکنیم، بیان کرد: باید در مسیر شهدا حرکت کنیم و ادامه دهنده راه آنها باشیم.
🔹طالبی متذکر شد: برای رسیدن به کمال و قرب الهی راه شهدا تعیین کننده مسیرمان است و باید در این مسیر معنوی گام برداریم.
🔹وی با اشاره به اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان به برکت خون شهدا رقم خورده، اظهارداشت: امنیت امروز جامعه را مدیون خون شهدا هستیم.
🔹طالبی تأکید کرد: اگر امروز اقتدار جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای است که دشمن جرأت هیچ گونه تحرک و تعرضی بر علیه کشورمان را ندارد، این رهاورد را مدیون خون شهدا هستیم.
🔹وی زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا را وظیفه همگانی دانست و اضافه کرد: باید به صورت مستمر یاد و نام شهدا را با برگزاری یادواره شهدا زنده نگهداریم و این موضوع حداقل وظیفه است.
🔹معاون استاندار تصریح کرد: شهید محمود کاوه در شرایطی سخت و دشوار برای ملت ایران جانفشانی و امنیت را برای منطقه کردستان به یادگار گذاشت.
🔹طالبی افزود: باید یادواره شهید محمود کاوه در خور شأن این شهید بزرگوار برگزار شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور