?معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: برنامه های اوقات فراغت استان، مسجد محور هستند.
محمدرضا طالبی با بیان این مطلب  خاطرنشان کرد: گاه دستگاه ها در برنامه های تابستانی موازی کاری دارند لذا برای همپوشانی برنامه ها خواستار شدیم تا امام جماعت مساجد جلساتی را با کانون های فرهنگی و هیئت امنا داشته باشند و در برنامه های اوقات فراغت همپوشانی اتفاق بیفتد.
?وی با تأکید بر اینکه نقش دشمن در جنگ نرم علیه جوانان و نوجوانان پررنگ است، تصریح کرد: اخیراً یکی از مسئولان آمریکایی اظهار نظر کرده در جنگ سخت و نظامی ایران نتوانسته ایم موفق باشیم در نتیجه بهترین راهکار برای پوچ گرایی بحث جنگ نرم است.
?به گفته وی؛ دشمن، جنگ نرم در حوزه های مختلف را برنامه ریزی کرده که یکی ایجاد شک و تردید است تا مبانی فکری و اعتقادی را از طریق ابزاری که در دست دارند هدف بگیرند.
?معاون استاندار اظهارداشت: استحاله فکری نوجوانان و سوق دان آنها به سمت پوچ گرایی، غرب گرایی و هویت زدایی از برنامه های دشمن است تا نوجوانان و جوانان به سمت خود کشی جهت دهی شوند.
?طالبی ادامه داد: ۱۸ تا ۲۴ سال سن جامعه پذیری است و اگر در این سن بتوانیم جامعه پذیری این قشر را به سمت اقدامات مثبت، اعتقادی، دینی و مذهبی سوق دهیم در این حوزه پیروز خواهیم بود ولی اگر ذهن جوان ما توسط دشمن مدیریت شود آسیب های زیادی را به دنبال خواهد شد.
?وی با بیان اینکه دشمن ابزارهایی را در جنگ نرم طراحی کرده، اولین ابزار دشمن را فضای مجازی خواند و گفت: دشمن در بسیاری از حوزه ها ما را تحریم کرده اما اینترنت و فضای مجازی را روز به روز را تقویت می‌کند چراکه نهایت استفاده را از آن می برد.
?معاون استاندار، دومین ابزار دشمن را ترویج و توزیع مواد مخدر عنوان و تصریح کرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی ما همانند بزه کاری ها، زباله گردی، تکدی گری و… ریشه در مواد مخدر دارد.
?طالبی در ادامه سومین ابزار دشمن برای به دست گرفتن ذهن جوانان را ابزار هنری و موسیقی های نامشروع برشمرد و افزود: در برخی جاها واقف به این مسائل شاید نباشیم به طور مثال فیلم هایی را نوجوان و جوان دانلود می کند که جذابیت دارند ولی در حال ترویج فرهنگ غلط است و تهاجم فرهنگی دشمن می باشد.
?وی به اقدامات فرهنگی دشمن همانند ایجاد بازی های یارانه ای خشن و جذاب، مناسبت های جعلی همانند هفتم آبان و روز کوروش و یا روز تولد رضا شاه و عرفان های کاذب و شیعه انگلیسی و بهائیت اشاره کرد و گفت: دشمن وهابیت را در بین اهل سنت پایه گذاری کرده و با این اقدامات خواستار ایجاد تنش شده است.
?به گفته وی؛ در تابستان، فصل تعطیلات دانش آموزان باید غنی سازی اوقات فراغت را داشته باشیم تا این قشر، از ابزارهای مخرب کمتر استفاده کنند.
?معاون استاندار یادآور شد: مقام معظم رهبری در روز ۱۴ خرداد سالگرد رحلت امام راحل سخنرانی داشتند و به دو کلید واژه اساسی ایمان و امید اشاره کردند که این دو کلید واژه در برنامه ریزی اوقات فراغت سرلوحه کار قرار گرفته است.
?طالبی ادامه داد: دستگاه های اجرایی برنامه های ابلاغی سالانه را اجرا می کردند اما امسال برنامه ها باید متفاوت از برنامه ابلاغی سال های گذشته باشد.
?وی افزود: دبیرخانه اوقات فراغت را در اداره کل ورزش و نوجوانان قرار دادیم و سامانه ای را پیش بینی کردیم تا مردم از برنامه همه دستگاه ها اطلاع داشته باشند و کلاس ها را انتخاب و ثبت نام کنند.
?به گفته وی؛ مبحث عفاف و حجاب را در اوقات فراغت آورده ایم و به افرادی که به عنوان مربی هستند تأکید کردیم که قانون عفاف و حجاب را رعایت کنند و از منظر شریعت به موضع عفاف بپردازند.
?معاون استاندار ادامه داد: مصوبه ای داشتیم که اداره کل فنی و حرفه ای برنامه ریزی مهارتی را داشته باشد و در موضوعات مختلف مهارت آموزی را برای نوجوان برنامه ریزی کند تا منجر به صدور گواهینامه و ایجاد شغل شود.
?طالبی از زحمات رسانه ها در خصوص اطلاع رسانی اوقات فراغت قدردانی کرد و گفت: رسانه ها اهتمام ویژه در خصوص ترویج اوقات فراغت داشته باشند تا نوجوان و جوانان به سمت شرکت در برنامه های اوقات فراغت سوق داده شوند.
?وی در پایان با بیان اینکه مشوق هایی را پیش بینی کرده ایم، گفت: اردوی راهیان پیشرفت را داریم که افراد از پیشرفت های صنایع و معادن بازدید داشته باشند.
?به گفته وی؛ در همین راستا پیاده روی سفرهای اربعین را دنبال خواهیم کرد و برای برنامه های ورزشی، سالن های ورزشی را در اختیار اوقات فراغت قرار داده ایم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور