🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی تأکید کرد: انجام کارهای فرهنگی غنی تر و بیشتر در تمدن سازی اسلامی مؤثر است.
سیدمحمد رضا طالبی  در جلسه مشترک هماهنگی نمایشگاه های قرآن و مد و لباس(طرح اصیلا) اظهار داشت: به منظور تمدن سازی اسلامی در حوزه عفاف و حجاب، قرآن و عترت، آموزه های دینی و یا مسائل معرفتی نیازمند کار بیشتر هستیم.
🔹وی تصریح کرد: در موضوع عفاف و حجاب و مسایل دینی هر چه کار کنیم جا دارد و در جامعه نیز اثرگذار است.
🔹معاون استاندار با بیان اینکه ما در حال حرکت به سمت تمدن سازی اسلامی هستیم، افزود: اگر می خواهیم جامعه اسلامی داشته باشیم و به اهداف انقلاب نزدیک تر شویم باید برنامه های معنوی و اعتقادی بیشتری در دستور کار ما باشد.
🔹وی خواستار مشارکت حداکثری دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه های فرهنگی و معنوی شد و گفت: با هماهنگی و حضور بیشتر دستگاه های اجرایی بسته کامل تری را می توان ارائه داد.
🔹وی تصریح کرد: نمایشگاه های قرآن، کتاب و… مرتبط با حوزه های فرهنگی، سبب می شود فرزندان ما با ذوق و شوق بیشتر در برنامه های معنوی حضور داشته باشند.
🔹به گفته وی؛ در برنامه ها علاوه بر معنویت باید به نشاط اجتماعی هم توجه داشته باشیم تا تلفیق برنامه های فرهنگی، معنویت و نشاط را به مردم ارائه دهیم.
🔹شایان ذکر است؛ نمایشگاه “قرآن، کتاب زندگی” با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و ارتباط بیشتر مردم با کتاب الهی در ایام ماه مبارک رمضان در حسینیه جماران بیرجند برگزار خواهد شد.
🔹در این نمایشگاه غرفه‌های متنوعی از جمله قصه‌های قرآنی، میز تبیینی، میز خدمت، مسابقات و… در نظر گرفته شده که با افزایش کیفیت و تنوع رویدادها، اقبال عمومی را جلب خواهد کرد.
🔹نمایشگاه” مد و لباس اصیلا” هم به زودی با هدف تشویق تولید کنندگان و مصرف کنندگان استان در تهیه و تولید لباس‌ هایی با ماهیت ایرانی اسلامی برپا می شود.
🔹توانمندسازی خانواده‌ها، تبیین اقدامات غرب در هجوم فرهنگی به مد و لباس ایرانی اسلامی، رفع شبهه از جوانان و آشنایی با الگوهای مد و لباس ایرانی از جمله موضوعاتی است که در این نمایشگاه مدنظر قرار دارد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور