معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به پهناوری استان و پراکندگی شهرها، تجهیزات هلال احمر باید ارتقاء یابد.
علیرضا عباس‌زاده اظهار داشت: جمعیت هلال احمر را به عنوان نهادی خدمت‌ رسان در کشور می‌شناسند چراکه مجموعه فعالیت‌های این جمعیت بدون چشمداشت و منت است.
🔹وی بر تداوم حرکت‌های امیدبخش توسط این سازمان تأکید کرد و افزود: هلال احمر مظهر خدمت و مایه آرامش خاطر برای مردم شده است.
🔹معاون استاندار بیان داشت: حضور مجموعه‌ای از افراد کاربلد و تمرین دیده، در شرایط بحران برای انسان، احساس آرامش به دنبال می‌آورد.
🔹به گفته وی؛ همین که عده‌ای وقت خود را نذر خدمت می‌کنند، مایه آرامش مردم است.
🔹عباس زاده تصریح کرد: امدادگران و افرادی که در کارزار خدمت جمعیت هلال احمر حضور می‌یابند باید احساس مسئولیت بالایی داشته باشند و روح و روان خود را برای قرار گرفتن در شرایط سخت آماده کنند.
🔹وی ادامه داد: ورود هلال احمر با عنوان نذر خدمت در مناطق کم برخوردار برای این است که محرومیت را از جامعه بردارد و خدمتی که باید باشد و نیست را انجام دهد.
🔹معاون استاندار با اشاره به نوع نگاه جهان شمول هلال احمر، گفت: افراد در هر کجا نیاز به خدمت خاصی داشته باشند، هلال احمر بدون نگاه‌های حاشیه‌ای به کمک می‌آید.
🔹عباس‌زاده ضمن قدردانی از تیم اعزامی هلال احمر به کشور افغانستان، خاطر نشان کرد: در اربعین حسینی در قالب مانور خدمت‌رسانی در کاظمین، داوطلبین خراسان جنوبی خدمات بسیار شایسته‌ای را ارائه دادند.
🔹وی بیان داشت: اولین سالی بود که هلال احمر استان در این زمینه مسئولیت داشتند و سازماندهی خوبی برای این شرایط نیز انجام شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور