؛

۷ قصه‌گوی خراسان جنوبی در بین راه‌یافتگان به مرحله نیمه‌نهایی بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون حضور دارند.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با ابراز خرسندی از راهیابی ۷ قصه‌گوی کانون پرورش فکری استان خوش درخشیدند۷ قصه به بخش نیمه نهایی این جشنواره گفت: از خراسان جنوبی ۱۵۱ اثر در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای با موضوع قصه زندگی من، من و کرونا، شهدای هسته‌ای، مدافع حرم و رشادت و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و آزاد به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

طاهره حمیدی افزود: با اعلام دبیرخانه این جشنواره، ۴۴۵۵ قصه ۹۰ ثانیه‌ای به این رویداد فرهنگی ارسال شده است که پس از پایش اولیه و داوری آثار ۷۴ قصه به مرحله نهایی راه پیدا کرده است که در این بین نام هفت قصه‌گو شامل «احسان بلوری»، «محمدرضا رهدار»، «حسین شهامی»، «رقیه مینا»، «محمد رزوینی»، «زینب نیک فر» و «حلما محمد زاده مقدم» از مربیان، اعضا و علاقه‌مندان به قصه‌گویی استان به چشم می‌خورد.

وی گفت: در سال‌های اخیر پس از نیازسنجی‌های انجام شده دوره‌های آموزشی مختلفی ویژه مربیان کانون و علاقه‌مندان به این هنر به مرحله‌ی اجرا درآمد که این موفقیت‌های حاصل خلاقیت مربیان و ارتقای دانش علمی آنان در بحث قصه‌گویی است.

بر اساس این گزارش، داوران مرحله نیمه‌نهایی متشکل از صادق کیانی‌مقدم مسئول کمیته قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای، الهام دارابی مسوول دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی و قصه‌گوی بین‌المللی و مریم خاکسارتهرانی از قصه‌گویان و داوران باسابقه این حوزه، این آثار را انتخاب کرده‌اند.

هیأت داوران مرحله پایانی بخش ۹۰ ثانیه‌ای بزودی این آثار را داوری و برگزیدگان آن همزمان با آیین پایانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شب یلدا معرفی خواهد شد.