فرماندار سربیشه گفت: ۵۱ میلیارد ریال اعتبار از محل مصوبات سفر معاون اول رییس جمهوری به خراسان جنوبی برای تکمیل زیرساخت‌های شهر درح در این شهرستان هزینه شد.

محمد محمدی  افزود: از این میزان پنج هزار مترمربع اجرای جدول با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان، ۲۳ هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت با اعتبار یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان، ساخت پارک و توسعه فضای سبز با اعتبار۷۰۰ میلیون تومان، خرید ماشین‌آلات با اعتبار یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان و تکمیل یادمان شهدای شهر درح با اعتبار ۷۰ میلیون تومان انجام شده است.

وی با بیان اینکه این میزان اعتبار هزینه شده در چند ماه گذشته معادل چندین برابر اعتبارات عمرانی سال گذشته شهرداری درح بوده است، اضافه کرد: همچنین در سفر معاون اول رییس جمهوری یک مدرسه ۹ کلاسه کلنگ‌زنی شد که اکنون از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و با توجه به تامین اعتبار انجام شده در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدی گفت: همچنین عملیات اجرایی یک خوابگاه شبانه‌روزی ۶ کلاسه نیز در شهر درح از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی آغاز شده که از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و با توجه به تامین اعتبار انجام شده در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه استاندار خراسان جنوبی تاکنون ۱۹ بار از شهرستان سربیشه به خصوص بخش درح  و پایانه تجاری ماهیرود بازدید داشته‌ است اضافه کرد: نتیجه پیگیری‌ها و تلاش شبانه‌روزی استاندار باعث ارتقای جایگاه مرز ماهیرود به مرکز ثقل تجارت خارجی استان و کانون توجه دولتمردان دولت تدبیر و امید به این منطقه شده است.

فرماندار سربیشه گفت: نگرش استاندار خراسان جنوبی به مرز ماهیرود به توسعه تجارت و افزایش کمیت صادرات محدود نمی‌شود بلکه توسعه و ارتقای ظرفیت‌های شهر درح برای پشتیبانی از تجارت در جهت  ایجاد بستر فعالیت تجاری پایدار هدف اصلی است که نتیجه آن بهره‌مندی هر چه بیشتر ساکنان این بخش از منافع استقرار منطقه مرزی است.

وی بیان کرد: براساس تفاهم‌نامه استانداری با کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان دستگاه معین خدمات زیرساختی و محرومیت‌زدایی در سربیشه، اکنون اقدامات اجرایی خوبی در شهرستان در دست اجرا است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در سفر مهرماه سال ۹۸ به خراسان جنوبی با سفر به بخش درح شهرستان مرزی سربیشه همزمان با ۱۵ مهر روز ملی روستا و عشایر با مردم این منطقه دیدار کرد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان سربیشه در ۶۵ کیلومتری بیرجند است.