معاون سازندگی بسیج طلاب و روحانیون خراسان‌ جنوبی گفت: بیش از ۵۰ گروه جهادی طلاب در خراسان جنوبی ساماندهی شدند که از این تعداد ۴۵ گروه در مناطق محروم استان حضور فعال دارند.

علی‌اکبر عباسی افزود: ماهانه ۴۰ مورد اعزام از گروه‌های جهادی طلاب به سراسر استان انجام می‌شود و این طلاب به طور معمول روزهای آخر هفته در مناطق محروم حضور می‌یابند و خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی گفت: این گروه‌های جهادی که عمدتا پنج نفر به بالا هستند در زمینه‌های فرهنگی، تبلیغی، عمرانی، روانشناسی، میز خدمت، تسهیل ازدواج و تامین جهیزیه فعالیت دارند.

معاون سازندگی بسیج طلاب و روحانیون خراسان‌ جنوبی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۰ مورد اعزام به سراسر استان انجام شده و این اعزام‌ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی، تبلیغی به ویژه در دهه‌های مختلف، تبیینی، آموزشی، عمرانی، بهداشت و درمان، خدمات مومنانه، تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی و معیشتی است.

وی با اشاره به انجام فعالیت تبلیغی ویژه در منطقه مرزی درح از توابع شهرستان سربیشه گفت: البته در کنار آن اقدامات فرهنگی، عمرانی، بهداشتی و آموزشی هم انجام می‌شود.

عباسی عنوان کرد: اقدامات جهادی طلاب در شهرستان‌های زیرکوه، قاینات، نهبندان، ازمیغان طبس، چاهداشتی و طبسین نیز به طور گسترده دنبال می‌شود.

وی گفت: طلاب جهادی و بسیجی متناسب با نیاز هر منطقه همراه دیگر گروه‌های جهادی به مناطق اعزام می‌شوند لذا در همه عرصه‌ها مشارکت دارند.

معاون سازندگی بسیج طلاب و روحانیون خراسان جنوبی یکی از اقدامات قابل توجه این قشر را برگزاری جشن ویژه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) ذکر کرد و گفت: امسال از محل عواید این جشن پنج سری جهیزیه در شهرستان نهبندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های طلاب برگزاری کارگاه آموزشی جهاد تبیین است افزود: این اقدام در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب بوده و در کنار آن یادواره شهدا، غرفه‌ کودک، پاسخگویی به مسائل، روانشناسی و فرهنگی را هم داریم.

عباسی گفت: همچنین اجرای طرح مهد آدینه در مصلی نماز جمعه شهرستان‌های مختلف از برنامه‌های گروه جهادی طلاب بوده که برای کودکان و نوجوانان مباحث اعتقادی در قالب داستان، شعر، بازی، سرگرمی و نقاشی تبیین می‌شود.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و سربیشه، نهبندان، زیرکوه و درمیان چهار شهرستان‌ مرزی این استان در مجاورت کشور افغانستان هستند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور