#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با اجرای طرح محدودیت فعالیت اصناف و گروه‌های شغلی دو، سه و چهار از یکم آذر ماه تاکنون ۶۷ هزار و ۵۵۰ مورد بازرسی در این استان صورت گرفته که منجر به پلمب ۴۰ واحد صنفی متخلف شده است.

عباس جرجانی روز چهارشنبهضمن قدردانی از همکاری بسیار خوب اصناف و همراهی بیش از ۹۵ درصدی در اجرای این طرح اظهار داشت: ۴۰ واحد صنفی و ۲ باشگاه ورزشی علیرغم تذکرات لازم با توجه به عدم توجه به مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا پلمب شد.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۳۳ هزار واحد صنفی در قالب ۱۳۵ اتحادیه با اشتغال حدود ۸۳ نفر در این بخش در استان افزود: از این تعداد ۹ هزار واحد صنفی معادل ۲۷ درصد از جمله گروه‌های شغلی هستند که ملزم به تعطیلی در طرح محدودیت‌های اصناف هستند.

جرجانی با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات کرونا به اصناف و رتبه دوم سازمان در میزان پرداختی پس از راه و شهرسازی در استان بیان کرد: هزار و ۵۸۹ واحد صنفی متقاضی دریافت ۱۹ میلیارد تومان تسهیلات هستند که تاکنون بیش از ۱۵ میلیارد تومان معادل ۷۸ درصد از کل مبلغ درخواستی پرداخت شده است.

وی با اشاره به همراهی خوب اصناف در اوایل شیوع بیماری کرونا در خصوص تولید و توزیع ماسک گفت: ۱۲ کارگاه صنفی روزانه ۳۲ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک تولید و در سطح استان توزیع می‌کنند.

اکنون ۴۰۸ تیم بازرسی در خراسان جنوبی فعال است.