مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از اجرای بیش از ۳۷۷ کیلومتر روکش آسفالت و لکه‌گیری در جاده‌های استان در سه ماه نخست امسال خبر داد.

اسداله جلال‌زاده روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: برای ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی استان و رفاه حال کاربران جاده‌ای از ابتدای سال ۱۴۰۲ در سطح جاده‌های استان بیش از ۳۶۰ کیلومتر روکش آسفالت و ۱۷ کیلومتر لکه‌گیری با هزینه کرد ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار اجرا شده است.

وی افزود: از اهداف مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ارتقای روکش محورهای مواصلاتی سطح استان است که امیدواریم با استمرار و پیگیری‌های لازم بتوانیم برای ارتقای رویه آسفالتی راه‌ها در راستای خدمت‌رسانی بهتر به کاربران جاده‌ای و ایجاد بستری مناسب برای برقراری ترددی ایمن خدماتی مطلوب‌تر ارائه کنیم.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های خراسان جنوبی عنوان کرد: راهداری با هدف تامین ایمنی عبور و مرور، کاهش میزان خرابی راه و افزایش عمر آن، کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای تردد بهتر در جاده‌ها، اقدام به لکه‌گیری و روکش آسفالت کرده است.

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت جاده‌ای مناسب در کاهش خسارات مالی و جانی خاطرنشان کرد: موثرترین شرایط برای حمل و نقل آرام و ایمن، داشتن یک رویه سالم راه همراه با نصب علائم ایمنی لازم بوده تا بتوان با خیالی آسوده تردد کرد و از جمله اهداف ما مطالعه و فراهم کردن طرح‌های لازم برای انجام و اجرای رویه‌های آسفالتی مناسب و اقتصادی بودن آن است

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور