معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: دو هزار و ۶۸۰ واحد اقامتگاهی در قالب بومگردی ها، هتل ها، مراکز آموزشی در خراسان جنوبی آمادگی پذیرش مسافران نوروزی را دارند.

 علیرضا عباس زاده  در نشست خبری با اشاره به اقدامات و برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان، بیان کرد: این ستاد به ریاست استاندار و در قالب ۱۲ کمیته تخصصی فعالیت دارد و هر کدام از کمیته‌ها از یک ماه گذشته هماهنگی‌ها را انجام داده‌اند تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی مهمترین مسئله در سفر را وضعیت راه‌ها و ایمنی جاده‌ها دانست و گفت: راهداری، پلیس راه، هلال احمر و اورژانس، راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها وظایف خود را می‌دانند، کمپ‌ها مشخص شده و پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای همه فعال و در حالت آماده باش هستند.

معاون استاندار خراسان جنوبی از رفع کمبودها و افزایش تجهیزات دستگاه‌ها برای ارائه خدمات مطلوب به مردم خبر داد و گفت: ۱۸ نقطه از محورهای مواصلاتی پر خطر و دارای تردد بیشتر شناسایی شدند و با استقرار سیاه چادرهای عشایری فرصتی برای توقف و استراحت مسافران فراهم کردیم.

برپایی ۵۰۸ بازارچه صنایع دستی

عباس زاده با بیان اینکه ۵۰۸ بازارچه صنایع دستی و شب بازار در شهرستان‌ها برپا خواهد شد، اظهار کرد: الگوی تردد ما در نوروز امسال به دلیل مقارن شدن با ماه مبارک رمضان تغییر خواهد کرد و ترددها بعد از افطار ببشتر خواهد شد لذا مردم باید مراقبت بیشتری داشته باشند.

به گفته وی؛ یکی از مهمترین موضوعاتی که در آمارهای رسمی و پلیس راه با آن مواجه هستیم، مسئله مخاطرات ترافیکی در درون شهرهای استان است که شرح مفصلی دارد و باید با کمک مردم این مشکل را رفع کنیم.

وی با اشاره به آمار بالای کشته‌های درون شهری استان افزود: این مهم به هیچ وجه قابل قبول نیست، چرا که در تصادفات برون شهری می‌توان عاملی را برای این حوادث داشته باشیم اما مسئله تصادفات در درون شهر به فرهنگ‌های ترافیکی ما وابسته است و باید فرهنگ ترافیکی را اصلاح کنیم.

معاون استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه اگر در سطح شهر سرعت رانندگی پایین باشد این حجم از کشته را نخواهیم داشت، متذکر شد: اگر چه به نسبت سال گذشته با آمار کاهشی در این زمینه مواجهیم اما افزایش تعداد کشته‌ها در استان را شاهد هستیم.

عباس زاده با بیان اینکه هیچ نقطه شهری فاقد اصلاح هندسی نداریم، تأکید کرد: مسائل فنی را در تمامی راه‌ها مدنظر قرار داده‌ایم لذا مردم هم باید رعایت کنند.

اشاره‌ای به ظرفیت‌های اقامتی خراسان جنوبی

وی از بازدید از مجتمع‌های خدمات بین راهی و سرویس‌های بهداشتی خبر داد و گفت: همه ظرفیت‌ها آماده پذیرش مسافران هستند و در همه شهرها محل استقرار مسافران لحاظ شده است.
به گفته وی؛ دو هزار و ۶۸۰ واحد اقامتگاهی در قالب بوم گردی‌ها، هتل‌ها، مراکز آموزشی و … با ظرفیت بیش از ۲۷ هزار نفر، آمادگی پذیرش مسافران نوروزی را دارند…

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت اجرای پروژه باند دوم محور بیرجند- قاین گفت: اعتبارات جاده بیرجند- قاین تخصیص یافته و پیمانکاران پای کار هستند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از سال که شرایط جوی هم بهتر شود، این جاده به بهره برداری می‌رسد.

عباس زاده ابزار امیدواری کرد؛ جشن اتمام پروژه باند دوم محور سربیشه تا حوزه مشهد را تا چند ماه آینده خواهیم گرفت

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور