مدیرکل نهاد کتابخانه های خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۲۶ هزار نفر از خراسان جنوبی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند، گفت: مهلت شرکت در این جشنواره تا ۱ مهرماه تمدید شد.

، محمود حاجی اظهار کرد: بنا بر اعلام دبیرخانه دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، بنا بر درخواست‌های دبیرخانه‌های استانی، سازمان‌ها و دستگاه‌های فرهنگی شرکت‌کننده به منظور بهره‌مندی هر چه بیشتر از فراغت پیش رو در فصل تابستان و برای خوانش حداکثری کتاب‌ها و مشارکت هر چه بیشتر اعضای خانواده‌ها، مهلت شرکت در این جشنواره تا ۱ مهرماه سال جاری تمدید شد.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی بیان کرد: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه السلام، به میزبانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

حاجی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین (ع) و آموزه‌های آن به ویژه فرهنگ منوّر رضوی، گسترش فعالیت‌های کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین (ع) به‌ویژه حضرت امام رضا (ع) شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت (ع) از طریق انتشار گسترده این آثار و اعتلای فرهنگ ایرانی متکی به فرهنگ دینی از اهداف این جشنواره در دوازدهمین دوره برگزاری است.

وی افزود: این دوره از جشنواره ضمن تمرکز بر منابع مرتبط با سیره حضرت امام رضا علیه السلام، دارای بخشی ویژه با محوریت حضرت امام حسن عسکری (ع) نیز خواهد بود.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی یادآور شد: این جشنواره در قالب‌ها و رشته‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله قصه‌گویی، شعر، داستان، هنرهای تجسمی، هنرهای غیرتجسمی و… در بخش‌های فردی یا گروهی و خانوادگی، به دو شیوه مکتوب و الکترونیک میزبان علاقه‌مندان است.

گفتنی است، علاقه‌مندان به منظور شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی www.razavi.samakpl.ir مراجعه کنند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور