مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی از اختصاص ۸۰ میلیارد تومان برای احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی خبر داد.

سرهنگ غلامرضا فلاحی، امروز دوشنبه ۴ مهر  گفت: با پیگیری های دو ساله و در سفر رئیس جمهور به استان مبلغ ۸۰ میلیارد تومان طی سه سال برای این منظور اختصاص می‌یابد.، وی بیان کرد: بر این اساس ۱۰ میلیارد تومان سال ۱۴۰۱، ۳۵ میلیارد تومان سال ۱۴۰۲ و ۳۵ میلیارد تومان هم سال ۱۴۰۳ برای ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی  افزود: از خرداد سال جاری عملیات اجرایی آن در ۶ هزار متر مربع آغاز شده است و پیگیریم تا اعتبار سال اول برای احداث موزه دفاع مقدس را به ۳۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.

۲۱ یادمان شهدای گمنام؛ در حال ساخت

فلاحی ادامه داد: در سفر رئیس جمهور به استان همچنین ۱۵ میلیارد تومان برای موزه استکبار ستیزی طبس اختصاص یافت که با ۴۰ درصد پیشرفت، در سه هزار و ۷۰۰ متر مربع در حال ساخت است و طی دو سال احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹.۵ هکتار محوطه سازی موزه دفاع مقدس استان انجام شده و برای این منظور پیشنهاد اختصاص اعتبار در سفر دوم رئیس جمهور به خراسان جنوبی را مطرح کرده‌ایم، تصریح کرد: در ۶۲ نقطه استان شهدای گمنام به خاک سپرده شده‌اند و ۲۱ یادمان شهدای گمنام در حال ساخت است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی یادآور شد: ۲۰ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور برای این منظور مصوب شد که هفت میلیارد تومان آن از سر فصل نفت و ۱۳ میلیارد تومان هم برای ساخت یادمان‌های است که تاکنون در خصوص آن اقدامی نشده است.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور