مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: ۴۳ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در این استان همزمان با هفته منابع طبیعی به بهره‌برداری می‌رسد.

علیرضا نصرآبادی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته منابع طبیعی (۱۵ تا ۲۱ اسفند) افزود: این پروژه‌ها شامل ۲۴ پروژه آبخیزداری، ۱۴ پروژه مقابله با بیابانزایی، چهار پروژه جنگل و یک پروژه در حوزه تعمیم و ترسیب کربن است.

وی با بیان اینکه حفظ و احیای آب و خاک هدف اجرای تمامی پروژه‌های منابع طبیعی در بخش‌های مختلف است اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۶۰ هزار نفر در قالب ۱۵ هزار خانوار از مزایای آنها بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: ۱۱۵ روستا و آبادی و ۳۲ منبع آبی تحت تاثیر مستقیم پروژه‌های افتتاحی در هفته منابع طبیعی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: با افتتاح ۴۳ پروژه در هفته منابع طبیعی زمینه اشتغال ۱۸ هزار نفر در استان فراهم می‌شود.

 توزیع ۴۳۰ هزار اصله نهال در خراسان جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی امسال ۴۳۰ هزار اصله نهال غیر مثمر در استان توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: امسال برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل به دلیل شیوع ویروس کرونا محل‌هایی برای توزیع نهال‌ها پیش بینی نشده است لذا مردم استان می‌توانند در شهرهای مختلف نهال‌ها را از نهالستان‌ها تهیه کنند.

نصرآبادی، برگزاری آیین کاشت چهار هزار اصله نهال در ورودی شهر بیرجند با حضور استاندار و تقدیر از نمونه‌های حوزه منابع طبیعی را از دیگر برنامه‌های هفته منابع طبیعی ذکر کرد.

وی افتتاح پارک آبخیز را یکی از پروژه‌های متفاوت منابع طبیعی در این هفته ذکر کرد و گفت: شناخت و آشنایی بیشتر مردم با مزایای پروژه‌های آبخیزداری از اهداف راه‌اندازی این پارک است که در حاشیه شهر اراک ایجاد شده و قرار است با افتتاح آن به صورت ویدئوکنفرانس سایر شهرداران در آینده نیز چنین طرح‌هایی را در استان‌ها و شهرهای دیگر اجرا کنند.