#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در سه ماه نخست امسال روکش آسفالت ۱۷۵ کیلومتر و لکه‌گیری پنج کیلومتر از جاده‌های استان با اعتبار ۱۴۲ میلیارد تومان انجام شده است.

محمد فدوی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: راهداری با هدف تامین ایمنی عبور و مرور، کاهش میزان خرابی راه و افزایش عمر آن، کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای تردد بهتر در جاده‌ها، اقدام به لکه‌گیری و روکش آسفالت کرده است.

وی با اشاره به انعقاد چهار قرارداد در حوزه روکش‌ آسفالت راه‌ها از ابتدای سال با اعتباری بالغ بر ۳۳۵ میلیارد ریال، افزود: از شاخص‌ترین این قراردادها اجرای عملیات آسفالت حفاظتی چیپ سیل راه‌های فرعی سطح استان، اجرای عملیات فوکسیل محورهای شریانی و اصلی و فرعی و روستایی سطح استان است.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: یکی دیگر از اقداماتی که برای نگهداری رویه آسفالتی راه‌ها انجام می‌شود استفاده از آسفالت تناژی برای رفع خرابی‌هایی است که نیاز به اقدام سریع دارند که به همین منظور سه هزار و ۸۰۰ تن آسفالت از ابتدای سال‌جاری تاکنون با پشتیبانی اداره نگهداری راه‌های استان، توسط ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تابعه شهرستان‌ها در سطح راه‌ها مصرف شده است.

فدوی ادامه داد: از اهداف مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ارتقای روکش محورهای مواصلاتی سطح استان است که امیدواریم با استمرار پیگیری‌های لازم بتوانیم برای ارتقای رویه آسفالتی راه‌ها در راستای خدمت‌رسانی بهتر به کاربران جاده‌ای و ایجاد بستری مناسب برای برقراری تردد ایمن خدماتی مطلوب‌تر ارائه کنیم.

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت جاده‌ای مناسب در کاهش خسارات مالی و جانی، خاطرنشان کرد: موثرترین شرایط برای حمل و نقل آرام و ایمن، داشتن یک رویه سالم راه همراه با نصب علائم ایمنی لازم بوده تا بتوان با خیالی آسوده تردد کرد و از جمله اهداف ما مطالعه و فراهم کردن طرح‌های لازم برای انجام و اجرای رویه‌های آسفالتی مناسب و اقتصادی بودن آن است.