مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۳۱۲ تن گندم به ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان استان خریداری شده است.

، سید حسن رضوی  اظهارکرد: از آغاز فصل خرید تضمینی گندم تا کنون، ۱۳ هزار و ۳۱۲ تن از این محصول به ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان استان خریداری شده است.

مدیرتعاون روستایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این میزان خرید در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۰ درصد افزایش دارد، بیان کرد: در مدت مشابه پارسال حدود ۸ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده بود.

رضوی با بیان اینکه تا کنون ۸۴ میلیارد تومان برای خرید گندم به کشاورزان پرداخت شده است افزود: تا کنون تمام مطالبات کشاورزانی که گندم خود را تا اول تیر، به مراکز خرید تحویل داده اند پرداخت شده است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۵۰ هزار تن گندم در خراسان جنوبی تولید، که ۱۵ هزار تن آن تحویل مراکز خرید و مابقی برای نیاز خود کشاورزان و بذر سال آینده استفاده شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی افزود: قیمت هر کیلوگرم گندم در خرید تضمینی امسال ۱۵ هزار تومان است.

رضوی با اشاره به فعال بودن ۱۵ مرکز خرید گندم تعاون روستایی در استان، از بهره‌برداران خواست گندم مازاد تولیدی خود را به دولت تحویل دهند تا دولت بتواند برنامه‌ریزی لازم برای تامین آرد مردم را داشته باشد.

وی افزود: امسال ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان زیرکشت گندم آبی و هزار و ۷۸۰ هکتار هم زیرکشت گندم دیم است

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور