#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از مجموع ۶ هزار و ۱۸۰ مورد بازرسی ویژه طرح جامع محدودیت‌های کرونایی در این استان، فقط یک واحد به دلیل فعالیت، پلمب شد.

علی تهوری روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با همکاری خوب اصناف در روز اول اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی فقط با پلمب یک واحد صنفی متخلف در خراسان جنوبی مواجه شدیم.

وی با تشکر از همراهی اصناف در اجرای طرح محدودیت‌ها گفت: نظارت‌ها در قالب اجرای گشت‌های مشترک با دستگاه‌های نظارتی از جمله پلیس نظارت بر اماکن عمومی، اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی و شبکه بهداشت و درمان از اول آذرماه آغاز شد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: سامانه ۱۲۴ سازمان صمت نیز آماده دریافت گزارش‌ها و شکایات مردم در این خصوص است.

وی افزود: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، گروه‌های شغلی دو، سه و چهار در شهرستان‌های قرمز از اول آذر به مدت ۲ هفته تعطیل هستند.

تهوری گفت: همچنین در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی فقط گروه‌های شغلی یک و دو مجاز به فعالیت خواهند بود و گروه‌های شغلی سه و چهار نیز در این شهرستان‌ها باید تعطیل باشند.

وی بیان کرد: متصدیان گروه شغلی یک در شهرستان‌های قرمز و گروه‌های شغلی یک و دو در شهرستان‌های نارنجی موظف به استفاده از ماسک و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی هستند در غیر این صورت واحدهای صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور از روز شنبه (اول آذر ماه) اجرا شد و در این طرح، وضعیت شهرهای کل کشور به سه دسته زرد، نارنجی و قرمز و حوزه‌ها و فعالیت‌ها در همه این شهرها در پنج بخش ادارات، تجاری، خدماتی و بازرگانی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، ترددها تقسیم شده است.

بر اساس این رنگ‌بندی در شهرستان‌های قرمز از اول آذر به مدت ۲ هفته به جز گروه شغلی یک، تمامی مشاغل دیگر اجازه فعالیت ندارند، در شهرهای با رنگ نارنجی گروه شغلی یک و دو و در شهرهای زرد گروه‌های شغلی یک، دو و سه اجازه فعالیت دارند.

همچنین از ابتدای آذر ماه خروج خودروها با پلاک بومی و ورود خودروها با پلاک غیربومی به شهرستان‌های قرمز و نارنجی ممنوع است و در شهرستان‌های قرمز رنگ از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح هرگونه تردد خودروها در داخل شهر جز کسانی که شرایط خاص دارند، با ممنوعیت مواجه است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد که هفت شهرستان آن دارای وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و چهار شهرستان به رنگ نارنجی (پرخطر) است.