مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی از اختصاص بودجه یک میلیارد تومانی برای تکمیل مرکز فرهنگی و هنری شماره چهار بیرجند خبر داد.

طاهره حمیدی روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با پیگیری‌های انجام گرفته خوشبختانه یک میلیارد تومان بودجه از محل اعتبارات تملک دارایی استان برای تکمیل پروژه مرکز فرهنگی و هنری شماره چهار بیرجند واقع در منطقه مهرشهر پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به پوشش جمعیتی در این منطقه تصریح کرد: با توجه به بالا بودن جمعیت کودک و نوجوان، راه‌اندازی هرچه زودتر مرکز فرهنگی و هنری از مطالبات جدی و به حق کودکان و نوجوانان این منطقه است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی افزود: چهارمین مرکز فرهنگی و هنری کانون در منطقه مهرشهر بیرجند با ۷۵۰ متر مربع زیربنا در زمینی به مساحت یک هزار و ۷۰۰ متر مربع در حال احداث است و تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

استاندار خراسان جنوبی آبان سال گذشته به همراه هیاتی از مسوولان استانی از روند احداث مرکز فرهنگی و هنری شماره چهار در منطقه مهرشهر بیرجند بازدید کرد.

محمدصادق معتمدیان در این بازدید با تاکید بر حفظ کیفیت در ساخت، تسریع در اجرای این پروژه فرهنگی در منطقه کم‌برخوردار شهر بیرجند را خواستار شد و دستور داد اعتبار لازم برای تسریع در اتمام پروژه‌های فرهنگی برای بهره‌برداری کودکان و نوجوانان پیش‌بینی شود.

در حال حاضر ۲۶ مرکز فرهنگی و هنری ثابت، سیار و پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان خراسان جنوبی فعال هستند.