چهارمین نشست هم افزایی دستگاه های فرهنگی خراسان جنوبی با هدف برنامه ریزی در خصوص برنامه های کمیته فرهنگی هنری ستاد دهه فجر با حضور مسئولین دستگاههای فرهنگی استان برگزار شد.

علی فرخنده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در چهارمین نشست هم افزایی دستگاه های فرهنگی خراسان جنوبی در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: یکی از سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگی که نشأت گرفته از اسلام ناب و منویات مقام معظم رهبری است، بحث کار تشکیلاتی و جمعی می باشد.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم کار تشکیلاتی و جبهه سازی در مقابل توطئه های فرهنگی دشمن بیان کرد: ضرورت هم افزایی بیشتر دستگاه های فرهنگی در اجرای برنامه های فرهنگی هنری ستاد دهه فجر استان در سال‌جاری از جمله موضوعات مهم است که می بایست مورد توجه همه دستگاه های فرهنگی قرار گیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: یکی از ضرورت های احصا شده در شورای فرهنگ عمومی استان موضوع جهاد تبیین است که می توان در برنامه های فرهنگی ایام پیش رو، آشکار و ملموس تر از گذشته مطرح شود.

فرخنده از برنامه های کمیته فرهنگی و هنری ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر استان خراسان جنوبی با اجرای هفته فرهنگی استان، جشن مردمی آتشونی، همایش دختران آفتاب در ۶ شهرستان بیرجند، درمیان، قاین، فردوس، طبس و نهبندان با محوریت امید آفرینی و نشاط اجتماعی، برگزاری جشنواره فیلم و عکس موبایلی لیمو شیرین، برپایی اختتامیه جشنواره شعر فجر استان در شهرستان خوسف، برگزاری جشنواره تولیدات هنری جوانی جمعیت، برپایی شب های شعر طنز قاین و گویشی در شهرستان طبس و راه اندازی کاروان سفیر انقلاب و … خبر داد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور