?استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از رموز شکست ناپذیری انقلاب ما، پشتوانه مردمی است.
دکتر جواد قناعت با بیان این مطلب در مراسم بدرقه کاروان های اعزامی استان به مراسم ارتحال امام خمینی (ره) ،ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای ۱۵۰۰ زائر این کاروان ها و گرامیداشت ایام ارتحال امام و شهدای ۱۵ خرداد، به تشریح ویژگی های شخصیتی امام راحل پرداخت.
?وی تصریح کرد: حدود ۳۵ سال از ارتحال امام می گذرد و دشمن با امپراتوری رسانه ای در اختیار خود به امام ما حمله می کند و این نشانه زنده بودن و پویایی این تفکر در جهان است .
?استاندار متذکر شد: دشمن عامل مهم ایستادگی ملت ایران را از نگاه امام می بینند و مردم عزیز هم به این راه امام باور و یقین قلبی دارند.
?قناعت با بیان اینکه انقلابی که امام راه اندازی کرد و این مکتبی را که به عنوان نقشه راه آزادگان جهان به وجود آورد،
ویژگی هایی دارد، گفت: شاخص اول مکتب سیاسی امام، در هم تنیدگی سیاست با معنویت است، در حالیکه برخی معتقدند که دین و احکام الهی مربوط به مسائل شخصی است و قائل به جدایی دین از سیاست هستند .
?وی ادامه داد: شاخص دوم مکتب امام، اعتقاد راسخ به حضور و همراهی مردم بود.
?به گفته وی؛ کرامت دادن به انسان ، توجه به نظر مردم در تعیین مسئولین و توجه به عزت انسان ،مسئله ای بود که امام مورد توجه ویژه قرار داد.
?استاندار خاطرنشان کرد: سومین شاخص مکتب سیاسی الهی امام ، نگاه جهانی به دنیا بود و این خواسته مختص ایران نبود.
?قناعت افزود: جهانی بودن مکتب، یکی از شاخص های مهم امام است که ما الان شاهد انتقال تفکر انقلاب ایران در جهان هستیم و این تفکر را در یمن، عراق، سوریه،فلسطین و … می بینید و مقام معظم رهبری را فرمانده این جریان و محور مقاومت می دانند.
?وی تصریح کرد: امروز اقتدار جمهوری اسلامی را در جهان می بینید و دیدید که چگونه دشمن داعش را بوجود آورد تا دور تا دور ایران را بگیرند و ایران را نابود کنند ،آمده بودند تا عراق و سوریه را تکه تکه کنند و اوباما گفت که بشار اسد رفتنی است و راجع به او با من صحبت نکنید، ولی به برکت این مکتب دیدید که اوباما رفت و بشار اسد ماند.
?به گفته وی؛ کسی که در مقابل دیکتاتوری ایستادگی کرد امام بود و امروز مقام معظم رهبری ادامه دهنده این راه است.
?استاندار عدالت اجتماعی را شاخص دیگر مکتب امام نامید و گفت: نگاه امام در این زمینه توزیع خدمات اجتماعی بر اساس معیارهای دینی است و ما برای قضاوت باید تمام ابعاد این مکتب را ببینیم .
?قناعت افزود: امروزه تحولات جهانی در مسیر انقلاب اسلامی و به نفع ماست و این تحولات به برکت جمهوری اسلامی و زحمات امام و همراهی مردم عزیز ایران است.
?وی تأکید کرد: امسال ان شاء الله شاهد حل مشکلات گسترده ای در ایران خواهیم بود و بحمدالله استارت حذف دلار را ایران زده و این تفکر در کشور های زیادی در حال اتفاق افتادن است که خود نشان دهنده افول آمریکاست

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور