رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: دستگاه قضایی در خراسان جنوبی از حدود یک سال گذشته تلاش ویژه تری برای خدمت رسانی به نقاط محروم و مرزی آغاز کرده است.

 حجت‌الاسلام علی موحدی‌راد صبح یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید دستاوردهای انقلاب را به نسل نو معرفی کنیم، اظهار کرد: اگر وظیفه خود را در این زمینه به درستی انجام می‌دادیم شاید شاهد حوادث سال ۱۴۰۱ نمی‌بودیم.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: نسلی که هم دوران طاغوت و هم انقلاب و دوران دفاع مقدس را تجربه کرده می‌داند که انقلاب چه عزت و اقتداری به کشور ما داده است.

موحدی راد با اشاره به اینکه اگر دغدغه انقلاب و خون شهدا را داریم باید با چشم و گوش باز به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه ویژه داشته باشیم، ادامه داد: ما در دستگاه قضائی مانند سایر مردم کشور با شهدا و آرمان‌های انقلاب پیمان محکم‌تری می‌بندیم تا در راستای اهداف خون شهدا قدم برداریم.

گره گشایی از مشکلات قضائی مردم مرزنشین

وی با تأکید بر اینکه دستگاه قضائی در خراسان جنوبی از حدود یک سال گذشته تلاش ویژه‌تری برای خدمت رسانی به نقاط محروم و مرزی آغاز کرده است، گفت: همکاران ما خدمات قضائی را به دورترین نقاط خراسان جنوبی برده‌اند که یک افتخار محسوب می‌شود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه با همکاری انجمن حمایت از زندانیان به روستاهای محروم بسته‌های معیشتی برده‌ایم، اظهار کرد: اگر این افراد محروم و به ویژه خانواده‌های زندانی در روستاها و مناطق مرزی شکایتی و لایحه‌ای داشته باشند همکاران ما از همان محل سکونت آنان به صورت رایگان کار قضائی آنان را انجام می‌دهند.

موحدی راد افزود: ما در خراسان جنوبی خانواده زندانی داریم که خود زندانی در اصفهان دوران حبس خود را می‌گذراند و خانواده نزدیک ۶ سال است که نتوانسته از ۶ سال قبل به اصفهان برود و زندانی خود را ملاقات کند که ما به صورت ویدئو کنفرانسی زمینه ملاقات آنان را فراهم کردیم.

وی گفت: در یک مورد درمان چشم یک مادر زندانی هزینه ۵-۶ میلیونی داشته است که با همکاری خیرین توانستیم این مشکل مادر را حل کنیم.

پیگیری حقوق عامه در روستاها

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از پیگیری‌های ما در راستای حقوق عامه است، یادآور شد: برخی از مشکلات حقوق عامه در روستا بحث آب و برق و حتی آنتن دهی تلویزیون است که در این زمینه نیز تلاش‌ها و پیگیری‌هایی داشته‌ایم.

موحدی‌راد با تأکید بر اینکه در خراسان جنوبی صد در صد اراضی دولتی سند دار شده است، اظهار کرد: اینگونه هیچکس نمی‌تواند دست درازی به اراضی دولتی در استان داشته باشد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور