🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: گردشگری از پیشران های اقتصادی می باشد که مورد توجه دولت سیزدهم قرار گرفته است.
، جواد قناعت در حاشیه بازدید از ایستگاه‌ ها نوروزی و بازارچه‌های موقت عرضه صنایع دستی در شهرستان طبس، اظهار کرد: استان خراسان جنوبی ظرفیت‌ های فراوانی دارد اما حوزه گردشگری یکی از پتانسیل هایی می‌باشد که کمتر به آن پرداخته شده است.
🔹وی گفت: حوزه گردشگری از پیشران‌ های اقتصادی است که خوشبختانه در دولت سیزدهم به طور ویژه در دستور کار مدیران استانی و شهرستانی قرار گرفته است.
🔹استاندار با اشاره به اینکه هر سال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری و ایجاد بازارچه‌های عرضه صنایع دستی هستیم، افزود: امسال با اینکه شاهد کاهش مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته هستیم اما امروز در بازدیدی که داشتم خوشبختانه اکثر غرفه‌داران از میزان فروش خود رضایت داشتند که نشان می‌دهد همین بازارچه‌های موقت فروش صنایع دستی توانسته بخشی از مطالبات فعالان این حوزه را مرتفع کند.
🔹قناعت در ادامه بیان کرد: در این زمینه باید کار اساسی انجام شود و در بعضی از شهرها که زمینه بیشتری وجود دارد با اختصاص مکانی ویژه، بازارچه‌های دائمی صنایع دستی راه‌ اندازی خواهد شد.
🔹وی با اشاره به استقرار ۳۹ سیاه چادر عشایری در سطح استان، تصریح کرد: نصب سیاه چادرها در ۳۰ کیلومتری شهرها در کنار جاذبه داشتن، فضای مثبت و مفرح برای مسافران و گردشگران ایجاد می‌کند ضمن اینکه در جلوگیری از حوادث ناگوار جاده‌ای مؤثر است.
🔹استاندار از کاهش تصادفات فوتی و جرحی در طرح نوروزی امسال خبر داد و افزود: خراسان جنوبی تا روز گذشته در کاهش تصادفات جرحی رتبه اول و در کاهش تصادفات فوتی رتبه سوم کشور را دارد.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور