گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین یوم الله ۱۵ خرداد در بیش از ۳۰نقطه خراسان جنوبی
حجت الاسلام و المسلمین محسن مشرفی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در جلسه هماهنگی گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین یوم الله ۱۵ خرداد و ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر امریکایی در محل سالن جلسات این شورا برگزار گردید با عرض تبریک و تسلیت شهادت رئیس جمهور شهید حضرت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان گفت: واژه شهید با واژه تسلیت همخوانی ندارد و شهید به معنای انسان حاضر و موثر است . بله تسلیت از باب نیاز بازماندگان به تسلی خاطر است.
وی با بیان آیه شریفه “فَمَنْ شَهِدَ مِنْکُمُ الشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ وَمَنْ کَانَ مَرِیضًا أَوْ عَلَى سَفَرٍ فَعِدَّهٌ مِنْ أَیَّامٍ أُخَرَ” افزود: بر اساس این آیه، خدواند فرموده است کسی که در وطنش شاهد و حاضر است باید در ماه رمضان روزه بگیرد فلذا شهید یعنی کسی که شاهد و ناظر است و شهید مانند شیشه عطری است که در هنگام شکسته شدن عطر واقعی اش در فضا منتشر می شود.
حجت الاسلام والمسلمین مشرفی با اشاره به آیه ۲۶۱ سوره بقره” مَّثَلُ ٱلَّذِینَ یُنفِقُونَ أَموَالَهُم فِی سَبِیلِ ٱللَّهِ کَمَثَلِ حَبَّهٍ أَنبَتَت سَبعَ سَنَابِلَ فِی کُلِّ سُنبُلَه مِّاْئَهُ حَبَّه وَٱللَّهُ یُضَاعِفُ لِمَن یَشَاء وَٱللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ” گفت: مثل کسانی که در راه خداوند انفاق می کنند مانند دانه ای است که می کارند و از آن هفت خوشه میروید که در هر خوشه صد دانه است.
پس در واقع آن دانه اول از بین نرفت بله هفتصد برابر شد و تکثیر شد، لذا خداوند برای آنان پاداش چندبرابری عنایت می کند که شهادت نیز از این نمونه است و شهید پس از شهادتش تکثیر می شود. الگو میشود ، قدرتش بیشتر می‌شود حضرت امام حسین علیه السلام پس از شهادت در روز عاشورا تمام نشد بلکه به سبب شهادتشان، روح تازه و جدیدی در اسلام دمیده شد که تاثیرات آن همچنان ساری و جاری است همینطور شهید حاج قاسم عزیز پس از شهادت تاثیرات بسیار ارزنده ای برای انقلاب اسلامی داشته است و امروز نیز حضرت آیت الله رئیسی با شهادتش، عطر خوش عدالت گستری، حق مداری و اخلاص را در کل دنیا منتشر نمود.
وی در ادامه با اشاره به تشییع بسیار باشکوه پیکر شهدای خدمت در بیرجند که بر اساس آمارها حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر برآورد گردیده است از مردم عزیز استان و استانهای مجاور و برخی مهمانان از کشور افغانستان که حضوری بسیار باشکوه داشتند، تشکر نمود و خدا را بخاطر فضای ارزشمند همدلی و همکاری دست اندرکاران مراسم شکر کرد و به همه این عزیزان خداقوت گفت.و به اعضای ستاد متذکر شد که این گونه مراسمات تکلیف سنگینی را بر عهده ما می گذارد و ادامه بقای اسلام و انقلاب به ایثارگری و تبیین ها بستگی دارد و باید شاخص های محقق شده توسط شهید آیت الله رئیسی که منطبق بر فرمایشات امامین انقلاب است را مد نظر داشته و بصورت مستند منتشر نمائیم تا انتخاب مهم و سرنوشت ساز روز هشتم تیر ماه به درستی صورت پذیرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: دشمن در شبهه پراکنی و فریب افکار عمومی ید طولایی دارد و با شیوه های رسانه ای خودش سعی دارد جو بسیار خوبی که در مراسمات تشییع و گرامیداشت شهدای خدمت به وجود آمده را تغییر دهد لذا تک تک ما و آحاد مردم در این خصوص وظیفه داریم و باید این شرایط آماده را حفظ نموده و برای پیشبرد اهداف یوم الله ۱۵ خرداد، حضرت امام خمینی(ره) و شهدای والامقام که همان احیای اسلام ناب و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه است به کار ببندیم و برای جامعه بشری که پای این راه و علم ایستاده اند و تشنه پیام امام هستند، منتشر نمائیم.
حجت الاسلام و المسلمین محسن مشرفی در ادامه با برشمردن جنایات آمریکای خبیث در ایام هفته بازخوانی وافشای حقوق بشر آمریکایی بیان نمود: کدام روز و کدام ساعت است که بشریت از جنایات آمریکا و اسرائیل ملعون در امان باشد؟ آنان همیشه و دائما در حال دشمنی و خباثت علیه جامعه بشری هستند که در حال حاضر جنایات آنان در غزه نمایشگاهی از خوی وحشی گری آنان است. لذا باید تا نجات بشریت از شر غده سرطانی اسرائیل و شیطان بزرگ جهاد تبیین ادامه داشته باشد که این امر مهم با رهبری اولیای الهی و حضور آحاد بشر در صحنه در حال رقم خوردن است و این راهی است که امام و شهدا جلوی پای ما گذاشته اند و الحمدلله انقلاب اسلامی جلودار و الهام بخش منطقه و جهان گردیده است تا جایی که دانشجوی غربی بیدار گشته و علی رغم فشارهای بسیار، در راه حمایت از مظلومان عالم دستگیر می شود و کتک می خورد که این نشان از نتیجه بخش بودن فرهنگ ناب اسلام و صدور پیام پانزده خرداد است و بر اساس فرموده مقام معظم رهبری(مدظلّه العالی) ما به قله نزدیک شده ایم و در این شرایط هر چند که فشار و سختی بیشتر است اما امید هم بیشتر است و از خداوند متعال می خواهیم ما را جزو زمینه سازان ظهور منجی عالم بشریت قرار دهد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ، مراسمات محوری گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین یوم الله ۱۵ خرداد در بیش از ۳۰ نقطه استان برگزار خواهد گردید، گفت: اولین مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در شهر بیرجند یکشنبه سیزدهم خرداد، ساعت ۱۹:۳۰ در محل حسینیه جماران با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری برگزار می گردد.
وی افزود: دومین مراسم بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد نیز در روز دوشنبه چهاردهم خرداد ساعت ۱۶:۳۰ در مدرسه علمیه معصومیه واقع در خیابان شهید مطهری، با حضور پرشور مردم انقلابی و عزیز بیرجند برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین محسن مشرفی در پایان از برگزاری مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای والامقام قیام خونین یوم الله پانزدهم خرداد در روز سه شنبه پانزدهم خرداد بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در محل مسجد الرسول بازار با حضور مردم همیشه در صحنه و اصناف ولایتمدار بیرجند خبر داد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور