مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم ۵۸۹ روستا و ۳۶۲ واحد صنعتی و تولیدی در استان خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

رحمان محمودی در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در حوزه گازرسانی به استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم ۵۸۹ روستا و ۳۶۲ واحد صنعتی و تولیدی در استان خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند و همچنین فاز اول پروژه بزرگ خط انتقال گاز دشتک – زابل- نهبندان نیز در کمتر از یکسال به بهره‌برداری رسید.

وی گفت: با توجه‌ به نگاه ویژه دولت شهید رئیسی به مناطق کمتر توسعه‌یافته یک هزار و ۶۲۳ پروژه گازرسانی با هزینه اجرایی ۱۰۶ میلیارد و ۹۲۹ میلیون ریال در استان خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی با اشاره به برخی از پروژه‌های بهره‌برداری شده در حوزه گازرسانی به استان خراسان جنوبی افزود: طی عمر ۱۰۰۰ روزه دولت شهید رئیسی ۵۸۹ روستا در اقصی‌نقاط استان خراسان جنوبی به شبکه گاز طبیعی متصل شدند و همچنین ۳۶۲ واحد صنعتی و تولیدی در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند.

محمودی با اشاره به‌سرعت بالای اجرای پروژه خط انتقال گاز دشتک – زابل – نهبندان تصریح کرد: بهره‌برداری از فاز اول این پروژه بزرگ که در کمتر از یک سال در دولت مردمی سیزدهم به بهره‌برداری رسید، یک رکورد بی‌نظیر در شرکت ملی گاز ایران است که موجب پایداری بیشتر شبکه گاز در شرق و شمال شرق کشور می‌شود.

وی افزود: ۳ هزار و ۶۴۷ واحد مسکن محرومین در سطح ۵۴۵ روستا و ۱۳ هزار و ۲۳۳ واحد طرح جهش مسکن در استان خراسان جنوبی در دولت شهید رئیسی گازرسانی شدند. اتمام گازرسانی به نوار مرزی شرق کشور افتخار دیگری است که در دولت شهید رئیسی به ثبت رسید و موجب گازرسانی به ۵۳ پاسگاه، ۵۵ برجک دیدبانی مرزی و ۳ بازارچه مرزی در استان شد.

بیشتر بخوانید   سریال تکراری چانه زنی بر سر کیفیت نان در بیرجند/قوتی که خوراک دام‌ها می‌شود

محمودی با اشاره به بهینه‌سازی ۲ هزار و ۲۵۲ واحد موتورخانه طی حضور دولت سیزدهم در استان خراسان جنوبی افزود: گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، گازرسانی به شهرک گلخانه‌ای شقایق نهبندان، گازرسانی به قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی و پایانه مرزی ماهیرود، اجرای ۳ مورد خط تقویتی از سایر اقدامات گازرسانی در دولت مردمی سیزدهم در استان خراسان جنوبی بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی ضمن تقدیر از خدمات و زحمات دولت مردمی شهید جمهور در استان خراسان جنوبی یادآور شد: توسعه گازرسانی در استان خراسان جنوبی که در تمامی سفرهای شهید آیت‌الله رئیسی مورد توجه ایشان قرار داشت، نشان از نگاه ویژه ایشان به توزیع متوازن عدالت اجتماعی در مناطق کمتر توسعه‌یافته است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور