مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته ۱۸۲ روستا و ۱۲۱ واحد صنعتی و تولیدی از نعمت گازطبیعی بهره‌مند شدند و به ۳ هزار و ۹۸۸ واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان نیز گازرسانی شد.

 رحمان محمودی در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار داشت: سال ۱۴۰۲، سال تحول در خدمت‌رسانی شرکت گاز بود و ۴۰۷ پروژه در این استان بهره‌برداری شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه پس از گذشت ۱۷ سال از تأسیس شرکت گاز استان، با همت کارکنان این شرکت و حمایت‌های صورت‌گرفته از سوی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران، در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی استان خراسان جنوبی تحت پوشش گازطبیعی قرار دارد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از ۴۰۷ پروژه گازرسانی در اقصی نقاط استان طی سال ۱۴۰۲، افزود: طی سال گذشته ۱۸۲ روستا و ۱۲۱ واحد صنعتی و تولیدی از نعمت گازطبیعی بهره‌مند شدند و همچنین به ۳ هزار و ۹۸۸ واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان گازرسانی شد.

محمودی با اشاره به اجرای یک هزار و ۷۸ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع طی سال گذشته در استان، گفت: از این مقدار شبکه اجرا شده، ۹۱۹ کیلومتر مربوط به پروژه‌های روستایی و ۱۵۹ کیلومتر مربوط به پروژه‌های شهری بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی تصریح کرد: طی سال گذشته، ۷۷ پاسگاه و برجک دیدبانی مرزی و همچنین ۳ بازارچه مرزی در استان خراسان جنوبی به شبکه گاز طبیعی متصل شدند.

محمودی، از واگذاری یک‌هزار و ۳۵۸ اشتراک رایگان به مددجویان نهادهای حمایتی طی سال گذشته خبر داد و گفت: این شرکت سال گذشته افتخار واگذاری ۱۱۵۷ اشتراک رایگان برای مددجویان کمیته امداد و ۲۰۱ اشتراک رایگان برای مددجویان سازمان بهزیستی را با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۵۲  میلیون ریال داشته است.

بیست هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از تاریخ ۱۹ الی ۲۲ اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی برای بازدید علاقه‌مندان دایر بود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور