?استاندار خراسان جنوبی در نشست معاون وزیر نفت  ، گاز از مهمترین زیرساخت های آبادانی و توسعه است.?بیشترین وقت و کار دولت، صرف توزیع عادلانه منابع می شود.
?پروژه خط انتقال گاز دشتک زابل به نهبندان در هفته دولت سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد، نشان دهنده توجه دولت به مناطق محرومی همچون خراسان جنوبی است

دکتر جواد قناعت با بیان این مطلب در نشست با معاون وزیر نفت، تدوین سند توسعه نهبندان و سربیشه را از جمله اقدامات عدالت محور دولت نامید و خاطرنشان کرد: تدوین سند توسعه شهرستان‌های نهبندان و سربیشه از اقدامات اساسی دولت سیزدهم است که مراحل نهایی خود را طی می‌کند و به زودی با تصویب هیئت دولت در دوره چهار ساله اجرایی خواهد شد.
?وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۸ به شهرستان نهبندان ، تصریح کرد: اخیراً با تصمیم دولت برای این سند پنج هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در این سند توسعه فقط مربوط به راه‌های دو شهرستان نهبندان و سربیشه است.
?به گفته وی؛ از ابتدای دولت سیزدهم اقدامات خوبی در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه رقم خورده و یکی از این اقدامات احداث پست ۴۰۰ کیلو ولت نهبندان است که در جذب و ماندگاری سرمایه‌گذار تأثیر بسزایی دارد.
?استاندار عنوان کرد: تکمیل باند دوم محور سربیشه – نهبندان به بیرجند هم از دیگر خواسته‌های مردم بوده که در این سند اجرای آن دنبال شده است.
?وی با اشاره به تأمین اعتبار طرح راه آهن خراسان جنوبی از محل تهاتر نفتی در دولت سیزدهم گفت: اجرای راه آهن از نهبندان تا بیرجند به صورت کامل از این محل به مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان تأمین اعتبار شده که این اقدام مهم در دولت سیزدهم رقم خورده است.
?قناعت با بیان اینکه خراسان جنوبی از جمله مناطق کم برخوردار کشور است به گونه‌ای که از ابتدای دولت سیزدهم تمام وقت خودمان را برای توسعه زیرساخت‌های این استان گذاشته‌ایم افزود: دولت سیزدهم در راستای توزیع عادلانه منابع، توجه ویژه‌ای به مناطق محروم از جمله خراسان جنوبی داشته است.
?وی عنوان کرد: گاز به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های توسعه و آبادانی در هر منطقه‌ای است چرا که هر اقدام توسعه‌ای و سرمایه گذاری در گرو تأمین زیرساخت گاز است.
?استاندار با بیان اینکه پیگیری‌ها برای تغذیه گاز خراسان جنوبی از دشتک زابل به نهبندان را از ابتدای ورود به خراسان جنوبی انجام دادیم گفت: نگرانی برای تأمین گاز داشتیم زیرا هر ۱۰ تا ۱۵ سال ورود یک موج جدید سرما را در سطح کشور داریم که در زمستان سال گذشته نیز ما آن را تجربه کردیم.
?به گفته وی؛ سال گذشته با همراهی وزارت نفت و تلاش جهادی و فنی کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی، تأمین گاز استان با ورود موج سخت سرما به خوبی مدیریت شد که کار ارزشمند، تیمی و جهادی بود.
?استاندار گفت: همراهی و همدلی دستگاه‌های متولی و مردم هم در مدیریت مصرف گاز در فصل زمستان سال گذشته نقش مؤثری داشت.
?به گفته وی؛ در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی خراسان جنوبی از نعمت گاز برخوردار هستند و این نشان می‌دهد دولت مردمی و انقلابی سیزدهم پای کار است و توجه ویژه ای به رفاه مردم دارد.
?وی با ذکر این نکته که براساس اطلاعات موثق رسانه‌های غربی، ۶۸ هزار نفر در زمستان سال گذشته در اروپای مدرن و پیشرفته جان خود را از دست داده‌اند، بیان کرد: این در حالی است که اگر در کشور ما حتی یک نفر براثر سرما فوت می‌کرد، موج منفی رسانه‌ای بر علیه ما طراحی می‌کردند.
?قناعت به آغاز عملیات اجرایی خط لوله گاز دوراهی دشتک – نهبندان با اعتبار هشت هزار میلیارد تومان اشاره و اظهار امیدواری کرد: این طرح مهم و زیرساختی در هفته دولت سال آینده به بهره‌ برداری برسد تا علاوه بر شمال، از جنوب استان هم تغذیه گاز داشته باشیم و در بحران سرما دچار مشکل نشویم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور