مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: کیفیت هوای ۲ شهر خراسان جنوبی در وضعیت ناسالم است و گروه‌های حساس در شهرستان‌های بیرجند و سرایان حتی‌الامکان امروز از منزل خارج نشوند.

حسن اکبری روز شنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: از ابتدای سال جدید تاکنون به دلیل وزش باد شدید و گرد و خاک، ۲ روز هوا در برخی شهرستان‌های استان در شرایط ناسالم بوده است به طوریکه روز گذشته شاخص کیفیت هوا در شهرهای بیرجند، سرایان و نهبندان به ترتیب ۱۵۸ در وضعیت ناسالم، ۱۸۲ در وضعیت ناسالم و ۱۴۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

وی بیان کرد: امروز نیز شاخص کیفیت هوا در شهرهای بیرجند و سرایان به ترتیب ۱۰۳ و ۱۲۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر شاخص کیفیت هوا در شهرستان نهبندان ۹۲ بوده که وضعیت آن قابل قبول است.

وی افزود: بنا به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان، وزش باد شدید و گرد و خاک تا فردا (یکشنبه) ادامه دارد اما روند آن کاهشی است و پیش‌بینی شده امشب کیفیت هوا به شرایط عادی برگردد.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به خشکسالی و کم‌بارشی امسال پیش بینی می‌شود در فصل بهار روزهای ناسالم و کم‌کیفیت هوا نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد.