#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در سه ماهه نخست امسال، کودک آزاری و اختلافات حاد خانوادگی رتبه‌های اول و دوم پرتکرار تماس با اورژانس اجتماعی خراسان جنوبی بوده است.

حسن شرفی  با بیان اینکه در شرایط فعلی آسیب‌های اجتماعی تبدیل به یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان شده است، اظهار کرد: اورژانس اجتماعی در ۱۵ سال پیش در کشور و حدود ۱۰ سال پیش در خراسان جنوبی ایجاد شد که خدمات بسیار خوبی ارائه داده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اعتیاد ریشه بیشتر آسیب‌های اجتماعی خراسان جنوبی است، تصریح کرد: هدف ایجاد اورژانس اجتماعی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی بیان کرد: سامانه تلفنی ۱۲۳ در استان به صورت شبانه روزی فعال است و شهروندان می‌توانند در صورت بروز آسیب در حوزه‌های اجتماعی با این شماره تماس بگیرند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به آمار تماس با ۱۲۳، تصریح کرد: در سه ماهه امسال بیشترین تماس با سامانه ۱۲۳ مربوط به کودک آزاری بوده و اختلافات حاد خانوادگی در رتبه دوم است.

وی یادآور شد: در این مدت ۱۳۱۷ تماس با سامانه ۱۲۳ برقرار شده که نسبت به مدت مشابه پارسال شش درصد کاهش داشته و از مجموع تماس‌های برقرار شده با خط اورژانس اجتماعی، ۱۲ درصد تماس‌ها به تیم خدمات سیار اورژانس اجتماعی برای مداخله حضوری و سرپایی در محل ارجاع شده است