🔹رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان در راستای افزایش مشارکت عمومی در انتخابات گام های مؤثری برداشته است.
ثریا منصوری امروز سه شنبه در برنامه صبح شرقی شبکه خاوران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت خاطرنشان کرد: شهادت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی همه ما را متأثر و شوکه کرد و بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی، برگزاری انتخابات زودهنگام در دستور کار وزارت کشور و استانداری ها قرار گرفت.
🔹وی با بیان اینکه هشتم تیرماه شاهد برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری خواهیم بود، تصریح کرد: از روزهای گذشته مردم در حال رصد اخبار و مناظره ها هستند تا با ارزیابی درستی از اطلاعات، نسبت به انتخاب گزینه اصلح و رئیس جمهوری فعال و کارآمد اقدام نمایند.
🔹رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان افزود: کمیته اطلاع رسانی همزمان با تشکیل اولین جلسه ستاد انتخابات، در سوم خردادماه فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون اقداماتی در راستای اهداف و برنامه های این کمیته، با حضور اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی انجام شده است.
🔹به گفته وی؛ علاوه بر اطلاع رسانی دستور العمل ها و ابلاغیه های ستاد انتخابات، اقدامات کارگروه تولید محتوا نیز با رویکرد افزایش مشارکت، انتخاب اصلح و تبیین و اطلاع رسانی دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه‌های زیرساختی، فرهنگی و اجتماعی در دستور کار است.
🔹منصوری از تولید و انتشار محتواهایی با مضمون دستاوردهای دولت سیزدهم و با هدف امیدآفرینی و ترویج تفکر «ما می توانیم» خبر داد و افزود: سعی ما در افزایش مشارکت گسترده مردم در انتخابات است.
🔹وی با اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص اهمیت اطلاع رسانی در انتخابات و تبیین منویات رهبر معظم انقلاب و نقش مردم در مشارکت انتخابات، افزود: تمرکز ما بر حوزه جوانان و حضور رأی اولی ها در انتخابات هم بوده است.
🔹 رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان از برگزاری جشن تکلیف سیاسی و راه انداری پویشی برای حضور رأی اولی ها در انتخابات خبر داد و گفت: کارگاه آموزشی سواد رسانه ویژه مدیران شهرستانی و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی هم برگزار شده است.
🔹به گفته وی؛ ارتباط گیری مؤثری هم در حوزه مشارکت مردم با رسانه‌های استان صورت گرفته تا انتخابات پرشوری داشته باشیم.
🔹منصوری درخصوص اقدامات انجام گرفته برای فضاسازی محیطی گفت: با کمک شهرداری ها فضاسازی شهری انتخابات در حال انجام است و از ظرفیت اتوبوس های بین شهری، بیلبوردها و تاکسی ها هم در این زمینه استفاده شده است.
🔹رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان ادامه داد: مردم می توانند انتظارات و پیشنهادات خود را در زمینه انتخابات از طریق فضای مجازی و در بستر پیام رسان ایتا به آدرس sko_2ir بفرستند.
🔹وی در پایان ضمن قدردانی از رسانه ها در انعکاس اخبار استان، از مردم خواست؛ اخبار موثق انتخابات را از صدا و سیما و دیگر رسانه های معتبر استان، کانال اطلاع رسانی استانداری و منابع موثق دنبال کنند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور