?استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: با استفاده از طرح جهادی افسران سپاه پیشرفت در آموزش و پرورش می توان به تقویت بنیه تحصیلی دانش آموزان کمک کرد.
دکتر جواد قناعت بل تأکید بر این مطلب در شورای آموزش و پرورش استان، طرح جهادی افسران سپاه پیشرفت را طرحی برای استفاده بهینه از توانمندی معلمان جهادگر در آموزش و پرورش عنوان کرد.
وی تصریح کرد: این طرح یکی از کارهای زیربنایی و اساسی برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان و رفع ضعف‌ها و مشکلات آنان است.
?استاندار با اشاره به اهمیت ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزش و پرورش و سهم بسیار زیاد آن در قبولی نهایی تأکید کرد: بحث انتخاب مصاحبه‌ گران پذیرفته‌شدگان این آزمون استخدامی خیلی مهم است و باید با حساسیت دنبال شود.
? قناعت متذکر شد: اولین و بالاترین شاخص در جذب معلم باید ایمان، ولایتمداری و اعتقاد درونی افراد به نظام و انقلاب اسلامی باشد.
?وی با اشاره به وجود مشکلات در برخی از اردوگاه‌های دانش آموزی استان، تصریح کرد: بازدید میدانی از این اردوگاه‌ ها انجام و جلسه‌ای با محوریت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری برای پیگیری و حل مشکلات آنها برگزار شود.
?استاندار در ادامه با تأکید بر اهمیت موضوع بازگشایی مدارس در مهر ۱۴۰۲، گفت: جلسه‌ای تا ابتدای شهریور ماه با حضور فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش در محل استانداری برگزار شود تا با برآورد امکانات، تجهیزات و سایر موضوعات حاشیه‌ای در بحث بازگشایی مدارس مشکلی نداشته‌ باشیم.
?قناعت با اشاره به دستور کار بررسی مشکل انشعابات آب، برق و گاز در یک باب مدرسه در بیرجند، گفت: در اولین فرصت جلسه‌ای با محوریت فرماندار بیرجند برای پیگیری و رفع این مشکل برگزار شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور