رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی با ترفند کمک به افراد نیازمند به‌ بهانه شب یلدا هشدارداد.

سرهنگ قدرت الوانی، اظهار کرد: در طی روزهای اخیر با توجه‌ به نزدیک شدن شب یلدا مجرمان سایبری با انتشار آگهی‌ به‌ بهانه کمک به افراد نیازمند از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: مجرمان سایبری باتبلیغات فریبنده و انتشار عکس از زندگی افراد نیازمند و با بیان اینکه مبالغ دریافتی در میان خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد، سعی دارند احساسات کاربران فضای مجازی را تحریک کرده و از آنان کلاهبرداری کنند.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی افزود: در این روش، کلاهبرداران سایبری با انتشار آگهی‌های فریبنده و قراردادن شماره حساب و شماره کارت از کاربران فضای مجازی می‌خواهند به این شماره حساب‌ها و شماره کارت‌ها پول واریز کنند.

الوانی با اشاره به‌اینکه مجرمان سایبری همیشه در کمین هستند تا از کاربران فضای سایبر کلاهبرداری کنند، به کاربران فضای مجازی توصیه کرد با توجه‌ به نزدیکی شب یلدا و افزایش چشمگیر تبلیغات مجرمان سایبری در فضای مجازی، به تبلیغات اغواکننده و فریبنده تبهکاران سایبری در این خصوص توجه نکرده و فریب آنان را نخورند و چنانچه قصد دارند مبلغی را برای تامین نیازمندی‌های خانواده‌های مستمند واریز کنند، حتما این مبلغ را به شماره حساب‌هایی که از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری معتبر کشور معرفی می‌شود، واریز کنند.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار ،حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ضمناً شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ مربوط به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر کشور است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور