جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرایان ازکشف دو مزرعه کشت خشخاش در این شهرستان خبر داد وگفت: متخلفان دستگیر و تحویل مقام های قضائی شده اند.

؛ سرهنگ عباس حسنی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با بیان اینکه کشفیات در زمینه مواد مخدر سنتی کاهش یافته است اظهار کرد: همه تلاش خود را برای برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر بکار گرفته ایم تا فضای شهر و پارک ها امن و سالم باشد.

وی از دستگیری ۴۴ نفر مرتبط با مواد مخدر طی سالجاری خبر داد و گفت: ۴ نفر عمده فروش و ۱۶ نفر خورده فروش دستگیر شده اند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرایان از اجرای طرح آرامش و ۴ طرح کنترلی در محورهای مواصلاتی با هدف برخورد با مواد مخدر خبر داد و افزود: ۳۰ نفر معتاد شناسایی و برای شروع پروسه درمان به کمپ ترک اعتیاد اعزام شده اند.

سرپرست فرمانداری شهرستان سرایان هم با اشاره به حساسیت موضوع مواد مخدر، گفت: تمام آحاد حقیقی و حقوقی جامعه در موضوع مواد مخدر وظیفه مند هستند.

حسین خیاط افزود: کار جزیره ای در موضوع مواد مخدر نتیجه نمی دهد و مختص یک دستگاه، نهاد و یا یک سمن نیست و تمام آحاد جامعه برای ساماندهی در این زمینه باید کمک کنند.

وی خاطر نشان کرد: اعتیاد و مواد مخدرمعضل جهانی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران که در مسیر ترانزیت این مواد افیونی قرار گرفته است، دستگاه ها باید با ارائه برنامه مدون، همه توان را برای فرهنگ سازی بکار گیرند و اعتبارات فرهنگی را با حساسیت در این زمینه هزینه کنند.

سرپرست فرمانداری سرایان بر برگزاری جلسات کمیته فرعی در پایان هر ماه به صورت منظم‌، رصد اطلاعاتی از طریق بازدید از روستاها، زمین های کشاورزی، گلخانه ها و پاتوق ها  با هدف مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور