#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

در شبانه روز گذشته با ثبت ۴ مورد فوت جدید ناشی از کرونا، مجموع فوتی‌های این بیماری در خراسان جنوبی به ۸۷۵ نفر رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۰کرونا چراغ عمر ۴ نفر دیگر را در خراسان جنوبی خاموش کرد آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۴۸ بیمار جدید شامل ۱۲ بستری و ۳۶ سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۲۴ مورد از بیرجند، ۱۵ مورد از قاین، از شهرستان‌های طبس، فردوس و نهبندان هر کدام ۲ مورد و از شهرستان‌های بشرویه، خوسف و سربیشه نیز هر کدام ۱ مورد بیمار جدید کرونایی گزارش شده است.

وی گفت: همزمان در ۲۸۹ آزمایش سریع کرونا ۵۰ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۲۰۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۹۳ نفر کرونا مثبتند.

دکتر مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۵ نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته ۴۶ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۳۵ بیمار شامل ۱۵ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شدند.

دکتر مهدی زاده گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۹ هزار و ۶۴۳ بیمار کرونا مثبت بهبود یافتند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

وی افزود: متاسفانه در شبانه روز گذشته ۴ مورد فوتی جدید شناسایی شدند و مجموع فوتی‌های استان به ۸۷۵ نفر در استان رسید.

 تا روز گذشته ۵۶ هزار و ۴۷۰ آزمایش مولکولی تشخیص کرونا در خراسان جنوبی گرفته شده که منجر به شناسایی ۲۰ هزار و ۶۲۱ بیمار شد.