مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: امسال با اجرای احکام پنج هزار و ۷۷۳ پرونده، ۲ هزار میلیارد ریال جریمه تعزیراتی در استان وصول و به خزانه دولت واریز شده است.

علی محدثی نژاد روز دوشنبه در نشست خبری افزود: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، هزار و ۹۹۰ فقره پرونده تخلف کالا و خدمات در استان تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد کاهش یافته است.

وی علت اصلی کاهش تخلفات را تشدید نظارت‌ها عنوان کرد و گفت: از این تعداد پرونده هزار و ۹۵۰ فقره رسیدگی و ۳۰۴ میلیارد ریال جرایم تعیین شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی ادامه داد: در حوزه بهداشت و دارو ۴۰۷ فقره پرونده از ابتدای امسال تشکیل شده که ۱۱ میلیارد ریال جریمه آن بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به پرونده‌های تشکیل شده در حوزه قاچاق کالا و سوخت گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، هفت هزار و ۸۹۳ پرونده تشکیل که هفت هزار و ۸۳۳ پرونده رسیدگی شده است.

محدثی نژاد ادامه داد: سه هزار میلیارد ریال جزای نقدی این پرونده‌ها بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۴ درصد افزایش داشته است.

وی از فعال بودن ۷۷۳ تیم گشت در سطح استان خبر داد و گفت: در گشت‌های تعزیراتی امسال ۴۶۳ فقره تخلف شناسایی و ۱۱۶ میلیارد ریال جزای نقدی مشخص شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی بیان کرد: بیشترین تخلف در پرونده‌های تعزیراتی درج نکردن قیمت، گران فروشی و عرضه خارج از شبکه بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین پرونده‌های قاچاق مربوط به سوخت است گفت: در حوزه مشاوران املاک هم ۷۷ تیم گشت فعال بوده که ۲۷۲ مورد بازرسی انجام و ۵۶ مورد تخلف گزارش شده است.

محدثی نژاد افزود: در این حوزه نیز ۱۱ مورد مشاور املاک پلمب و ۲ میلیارد ریال جریمه نقدی محکومیت صادر شده است.

وی با بیان اینکه امسال هشت مورد عفو موردی در پرونده‌های تعزیراتی داشته ایم گفت: مبلغ این پرونده‌ها حدود سه میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی مهمترین پرونده‌های تعزیراتی استان را در حوزه مشتقات نفتی و سوخت عنوان کرد و گفت: ۹۵ درصد پرونده‌های قاچاق در تعزیرات حکومتی رسیدگی می‌شود و امسال ۱۴۸ میلیارد ریال به شکات برگشت داده شده است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور