سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر به ۲۵۲ مورد حادثه در دوماهه نخست سال جاری خبر داد.

محمدرضا رضایی، امروز چهارشنبه ۷ خرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث دو ماه گذشته، بیان کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر به ۲۵۲ مورد حادثه، امدادرسانی کرده‌اند.

وی افزود: ۳۹ درصد خدمات امدادی در حوادث جاده‌ای، ۲۰ درصد در حوادث شهری، پنج درصد در حوادث کوهستان، ۳۱ درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی و پنج درصد خدمات در دیگر حوزه‌های امدادی ارائه شده است.

رضایی با بیان اینکه در ماموریت‌های سال جاری به ۱۶۵۶ حادثه دیده امدادرسانی شده است، افزود: مجموع حوادث رخ داده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد و مجموع حادثه دیدگان نیز ۶۲ درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: ۱۹ درصد از حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای، ۷۴ درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی، پنج درصد در حوادث شهری و دو درصد در دیگر حوزه‌ها خدمات گرفته‌اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۸۵۹ نیروی هلال احمر در قالب ۳۵۳ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: ۳۲۸ خودروی امدادی نیز در این حوادث به کارگیری شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۴۳ نفر توسط پایگاه‌های هلال احمر اسکان داده شده‌اند، گفت: همچنین ۳۱ مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.

وی با اشاره به وضعیت راه‌های مواصلاتی استان بیان کرد: از رانندگان خواستاریم ضمن رعایت کامل نکات راهنمایی و رانندگی، در مسیرها با سرعت مطمئنه حرکت کرده و مراقبت لازم را داشته باشند.

رضایی با بیان اینکه نیروهای امدادی همواره برای خدمت به شهروندان و رسیدگی به حوادث احتمالی آماده هستند، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۲ تماس گرفته یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.