استاندار خراسان جنوبی گفت: کاهش تصادفات در طرح نوروزی با جدیت در دستورکار متولیان امر قرار گیرد تا شاهد حوادث تلخی در استان نباشیم.

جواد قناعت  در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان اظهار کرد: کمیته‌های ۱۲ گانه ستاد خدمات سفر استان، اطلاعات و اقدامات خود را در سامانه‌های مربوطه ثبت کنند.

وی افزود: دستگاه‌های متولی که اقدامات خود را به نحو احسن انجام می‌دهند ولی ثبت سامانه نمی‌کنند بعد در ارزیابی‌ها عملکرد استان تاثیرگذار است.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: امسال بهار طبیعت با بهار قرآن تداخل پیدا کرده که باید آمادگی لازم را برای استقبال از مسافرین نوروزی داشته باشیم تا شاهد کاهش تصادفات نوروزی و تلفات ناشی از آن باشیم.

قناعت بیان کرد: کسب رتبه‌های برتر عملکردی مدیریت تصادفات جاده‌ای توسط پلیس راه و اداره‌کل راهداری خراسان جنوبی در سطح کشور جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به فعال‌سازی ستاد اجرایی خدمات سفر از چندی قبل در استان، عنوان کرد: انتظار این است که دستگاه متولی در برگزاری طرح‌های نوروزی تعامل و همکاری خوبی داشته باشند.

قناعت افزود: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز شاهد افزایش تردد شبانه خواهیم بود که در این خصوص دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان باید دقت لازم را در طول شب در سطح محورها انجام دهند.

وی بیان کرد: اطلاع‌رسانی لازم در خصوص ناپایداری‌های جوی در ایام نوروز به مردم و کابران جاده‌ای انجام شود.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که اقدامات ارزشمند دستگاه‌های عضو ستاد نوروزی را کمرنگ می‌کند بحث تصادفات جاده‌ای است که باید همه با ارائه نظرات و پیشنهادات کابردی و بهره‌گیری از تجریات سال‌های قبل شاهد کاهش تصافات در سطح استان باشیم.

قناعت خواستار استقرار ۳۰ سیاه چادر و استراحتگاه موقت در سطح محورهای استان شد و گفت: اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی با همکاری اداره‌کل امور عشایری و راهداری و همکاری بخش خصوصی، فعال سازی این استراحتگاه‌های موقت را در دستور خود قرار دهند.

وی افزود: همه دستگاه‌های متولی موضوع فعال سازی استراحتگاه‌های موقت را جدی بگیرند تا مشکلی از این حیث در جاده‌های استان نداشته باشیم.

قناعت با اشاره به مشارکت بسیار بالای مردم خراسان‌جنوبی در انتخابات گذشته، بیان کرد: نیروهای امدادی و امنیتی استان در انتخابات پای کار بودند و هیچ مشکل امنیتی در استان نداشتیم.