🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: کاشت درخت و توسعه فضای سبز با توجه به اقلیم خراسان جنوبی از ضروریات است.
علیرضا عباس زاده در پنجمین کارگروه طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت خاطرنشان کرد: کاشت درخت از ضروریات کشور و تأکیدات مقام معظم رهبری است.
🔹وی تصریح کرد: با توجه به اقلیم خاص منطقه، ضرورت کاشت درخت در خراسان جنوبی بیش از دیگر مناطق است و نیاز به توجه خاص دارد.
🔹معاون استاندار با تأکید بر ضرورت همراهی دستگاه ها در تحقق سهم استان از طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، اظهار داشت: لازم است تعهدات هر دستگاه در این زمینه مشخص شده و جهت بررسی روند کار، میزان همکاری یا عدم همراهی آنها با ارائه مستندات به کارگروه اعلام شود.
🔹عباس زاده متذکر شد: هفته آینده طی جلسه‌ای با حضور مدیران ، علت عدم همکاری و تعلل دستگاه‌های اجرایی در این برنامه بررسی می‌شود.
🔹مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز به عنوان دبیر جلسه، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای این طرح در استان ارائه کرد و با بیان اینکه تعهد استان در سال ۱۴۰۱ تولید یکی میلیون اصله نهال بوده، گفت:با توجه به افزایش تعداد نهالستان‌های استان از چهار مورد به ۱۸ مورد، یک میلیون و ۵۷۶ اصله نهال تولید شد.
🔹علیرضا نصرآبادی عنوان کرد: برای سال ۱۴۰۲ نیز تعهد استان پنج میلیون اصله نهال لحاظ شده و ۱۵ هزار و ۴۴۴ هکتار پیشنهادی و مصوب ملی این طرح بوده است.
🔹به گفته وی؛ یک هزار و ۲۱۱ هکتار نیز عرصه‌های غیرملی مستعد کاشت پیش‌بینی شده که توسط دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد.
🔹وی ادامه داد: تاکنون ۲۱ تفاهم‌نامه در بخش‌های مختلف منعقد شده و ۱۰۰ پویش نیز توسط بخش خصوصی و معادن اجرایی شده است.

نوشته و خبر نگار :مهدی نقی پور و ا.حسن پور