🔹معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: کار فرهنگی در طول سال باید در حوزه های مختلف برنامه‌ ریزی شود و معطوف به زمان خاصی نباشد.
سید محمدرضا طالبی  در جلسه برنامه‌ریزی هفته فرهنگی استان اظهار کرد: انجام کار فرهنگی منحصر به یک روز و ماه خاص نیست بلکه باید به صورت مداوم و مستمر در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی و اجرایی شود.
🔹معاون سیاسی استاندار افزود: در تمام موضوعات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، عمرانی و … باید پیوست فرهنگی مدنظر باشد تا به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.
🔹طالبی با بیان اینکه امسال از هفتم تا چهاردهم آبان ماه به عنوان هفته فرهنگی خراسان جنوبی تعیین شده، گفت: این هفته با شعار محوری «خراسان جنوبی، دیار علم و ایمان» نامگذاری شده و اجرای برنامه‌های مربوط به آن در سطح استانی و شهرستانی پیش‌بینی شده است.
🔹وی با اشاره به اهداف برگزاری هفته فرهنگی استان تصریح کرد: ارتقای شاخص‌ های فرهنگی و همبستگی اجتماعی، تقویت روحیه نشاط اجتماعی، معرفی توانمندی ها و ظرفیت‌های استان، معرفی شخصیت‌ها و مشاهیر، معرفی آداب و رسوم و سنن و تولیدات سنتی و محلی، تثبیت نگرش‌ها و رویکردهای اصیل فرهنگی و همچنین ایجاد همدلی و همگرایی بین مدیران و مردم از جمله اهداف هفته فرهنگی محسوب می‌شود.
🔹شایان ذکر است؛ برگزاری نمایشگاهی از صنایع دستی و فرهنگی و حوزه مد و لباس در فرهنگسرای شهرداری بیرجند، جشنواره غذای سالم و سنتی، برنامه موسیقی سنتی، معرفی آداب و آئین‌های سنتی، برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه‌ ها، برپایی یادواره شهدای هنرمند، جشنواره بازی‌های بومی و محلی از جمله برنامه‌های فرهنگی در استان پیش‌بینی شد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور