سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: کارگروه رصد و پایش علل جذب نشدن طرح‌ها در بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان به ریاست مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی تشکیل می‌شود.

مهدی جعفری در نشست کارگروه تبصره ۱۸ قانون بودجه افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نظارت مستمر بر روند پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ داشته باشند.

وی از جذب ۴۹ درصدی تسهیلات تبصره ۱۸ در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: هدف‌گذاری شده که در جلسه آینده کارگروه، جهشی را در جذب اعتبارات داشته باشیم و برای هر بانک نیز میزان پرداخت به چه تعداد از طرح‌ها مشخص شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد: حفظ و ارتقای واحدهای تولیدی موجود، احیا و بازگردان واحدهای راکد و غیرفعال به چرخه تولید و جذب و سرمایه‌گذاری جدید از اولویت‌های کاری حوزه اقتصادی استان است.

وی افزود: پرداخت اعتبارات تبصره ۱۸ نیز اولویت نخست ما مبنی بر انتفاع اقتصادی و اشتغال بیشتر مردم در اجرای طرح‌های بالادستی در استان است و اولویت بعدی اجرای طرح‌های ملی با هدف سهم اشتغال در استان خواهد بود.

جعفری با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال از محل بند “الف” تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ به استان تخصیص یافته است، گفت: به احتمال زیاد اعتبارات ملی تبصره ۱۸ در اردیبهشت ماه شناور خواهد شد لذا باید استان حداکثر بهره‌برداری و جذب را از اعتبارات ملی داشته باشد و کم‌کاری در این زمینه قابل پذیرش نیست.

وی تصریح کرد: اعتبارات تبصره ۱۸ باید در سرفصل مربوطه جذب و بکارگیری شود و در جلسه امروز ۶۶ طرح اقتصادی با مبلغ ۷۷۵ میلیارد ریال بررسی شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی مقام معظم رهبری گفت: افزایش تولید ملی با مشارکت مردم یکی از مهمترین راه‌های رفع مشکلات اقتصادی کشور است.

وی افزود: با مشارکت دادن مردم در تولید و مردمی کردن اقتصاد می‌توان مشکلات اقتصادی را حل کرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور