#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

پیشکسوت دفاع مقدس گفت: کسانی که رسالت جهاد تبیین بر دوش آنان است اگر به‌موقع عمل نکنند جای حق و باطل عوض می‌شود.

 سردار غلامرضا احمدی  در مراسم بزرگداشت آیت الله شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر که در مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد افزود: امام خمینی (ره) در زمان جنگ تحمیلی، واجب عینی صادر نکردند اما امروز در مساله جهاد تبیین، واجب عینی صادر شده است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در این نوع از جهاد بر واجب، عینی، قطعی و ضروری بودن آن تاکید دارند که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

فرمانده پیشین سپاه امام علی بن ابیطالب‌ (ع) قم و سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های اخیر خود فرمودند “هرکسی مردم را از آینده ناامید کند برای دشمن کار کرده است، هر کسی مردم را نسبت به فعالیت‌ها و برنامه‌های دینی بی‌اعتقاد کند برای دشمن کار کرده و هرکسی ایمان مردم را ضعیف کند به سود دشمن کار کرده است چه بخواهد و چه نخواهد”.

وی گفت: دستور قرآن است و مقام معظم رهبری هم به آن تاکید دارند که حوادث مهم هر کشوری اگر فراموش شود این فراموشی ممکن است جای یزید و امام حسین (ع) را عوض کند.

سردار احمدی با اشاره به اظهار تاثر امام خمینی (ره) از مظلومیت شهید بهشتی افزود: تبیین و تعمیق بصیرت در آن زمان با وجود افرادی همچون بنی صدر که حقوق‌بگیر بیگانگان بود کار بسیار دشواری به نظر می‌رسید و افرادی مانند شهید بهشتی که متعهد و موثرتر در انقلاب بودند، بیشتر مورد هدف قرار گرفتند.

وی یادآور شد: در حادثه پنجم اردیبهشت و واقعه طبس نقش بنی صدر در دست‌اندازی‌ها بر کسی پوشیده نیست و پنتاگون این مساله را با نوکری بنی صدر مدیریت می‌کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: مساله و پرونده حقوق بشر آمریکایی ریشه در ۴۳ سال جنایت در این کشور دارد، آنهایی که می خواستند ۶ ماهه انقلاب اسلامی را نابود کنند به فرموده مقام معظم رهبری مدتها از آن حرف گذشته و جمهوری اسلامی ایران روز به روز بر اقتدارش افزوده می‌شود.

وی افزود: از مهمترین تهدیدهای دشمنان براندازی نظام جمهوری اسلامی بود و در دوران دفاع مقدس آمریکای آن روز، اتحاد جماهیر شوروی، ناتو و اتحادیه عرب دست به دست هم دادند تا انقلاب را شکست دهند اما امام راحل به پشتوانه مردم و نصرت الهی آنها را شکست داد.

سردار احمدی بیان کرد: آمریکای سال ۵۳ که با یک حرکت پرچم تسلیم کشوری را به اهتزار در می‌آورد، امروز از عرش به فرش رسیده و سردار سلیمانی هم به آنها گفت “ملت ایران برای نابودی شما نیاز نیست همین سپاه قدس کافی است”.

وی گفت: کار آمریکا به جایی رسیده که برای مساله عراق یکی از روسای جمهور پرطمطراق اروپایی را قاصد می‌کند که سهم ما پس از ۶ هزار کشته، ۵۰ هزار مجروح و چهار هزار میلیارد دلار هزینه در عراق چیست و سردار سلیمانی در جوابش می‌گوید” شما جز جنایت در عراق انجام ندادید میلیون‌ها عراقی را کشتید و برای آن سهم هم می‌خواهید”.

پیشکسوت دفاع مقدس افزود: داعش توسط استکبار جهانی تغذیه می‌شد و مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید داشتند اما امروز به برکت نظام و انقلاب و خون شهدایی همچون شهید سلیمانی اقتدار جمهوری اسلامی ایران روز به روز افزون می‌شود و دشمن از این واهمه دارد.

این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، جمعی از مسوولان استان و قشرهای مختلف مردم در مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد.

هفتم تیر سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۰ با انفجار بمب به دست منافقین در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، روز قوه قضائیه نام دارد.

ششم تا دوازدهم تیر ماه نیز هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.