#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۶۶.۷ درصد جمعیت هدف استان خراسان جنوبی دُز اول واکسن کرونا و ۳۲.۹ درصد دز دوم واکسن را تاکنون دریافت کرده‌اند.

محمد دهقانی فیروزآبادی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد افزود: در برخی شهرستان‌های استان بالای ۷۰ درصد جمعیت هدف واکسینه شده‌اند و شهرستان‌های درمیان و نهبندان اکنون مقداری عقب‌تر هستند.

وی گفت: تاکنون ۶۵۱ هزار و ۴۴۲ دز واکسن کرونا وارد استان شده که از این تعداد ۵۷۲ هزار و ۵۲۰ دز معادل ۸۸ درصد واکسن‌ها تزریق شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: با تزریق ۱۴ هزار و ۸۵۴ دُز واکسن کرونا طی یک روز در استان در ۲ روز اخیر، رکورد تزریق واکسن در خراسان جنوبی شکسته شد.

وی افزود: امروز ۴۰ هزار دُز واکسن از نوع سینوفارم وارد خراسان جنوبی می‌شود و برای گروه‌های سنی مختلف تزریق خواهد شد.‌

دهقانی عنوان کرد: ۸۳ هزار و ۲۹۳ نفر جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال استان واجد شرایط تزریق واکسن کرونا هستند که از این تعداد ۲۷ هزار و ۷۹۱ نفر دُز اول معادل ۳۳.۳ درصد را دریافت کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۵۰ درصد فوتی‌های کرونا هیچ نوع واکسنی دریافت نکرده‌اند گفت: تعدادی از کارکنان آموزشگاه‌ها برای واکسیناسیون اقدام نمی‌کنند.

دبیر ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: همچنین ۱۷ درصد از کادر آموزشی، اداری و کارکنان آموزش و پرورش سرایان واکسن دریافت نکرده‌اند که جای نگرانی دارد.

وی درباره فعالیت مدارس بیان کرد: ارزیابی در برخی شهرستان‌ها درخصوص بازگشایی مدارس خوب نیست و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود.

دهقانی گفت: همچنین در شهرستان‌های بیرجند، طبس و قاینات برخی پایه‌های تحصیلی که نباید حضوری باشد، به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون هیچ شهری از خراسان جنوبی در وضعیت قرمز نیست اظهار داشت: چهار شهرستان بیرجند، طبس، نهبندان و قاینات در وضعیت نارنجی و ۶ شهرستان درمیان، سرایان، بشرویه، زیرکوه، فردوس و سربیشه در وضعیت زرد و شهر خوسف در وضعیت آبی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: وضعیت شیوع کرونا در استان رو به کاهش است اما مختصر افزایشی در ۲ روز اخیر داشته‌ایم همچنین فوتی‌های ناشی از بیماری کووید۱۹ نصف شده است.

وی گفت: درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۲ هزار و ۳۹۹ بازدید از صنوف و ۹۲ مورد بازدید از ادارات و سازمان‌های استان انجام شده که نشان از رعایت موارد و دستوالعمل‌ها دارد.