#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی گفت: براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، هفت تالار در خراسان‌جنوبی که پروتکل‌های بهداشتی را براساس دستورالعمل‌ها رعایت نکردند، پلمب شدند.

رضا علیزاده در گفت‌وگوظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا، هیچ دستورالعملی مبنی بر اینکه تالارها برگزاری جلسه داشته باشند، ابلاغ نشده است.

وی افزود: از همان ابتدا مشخص شد تا تالارها تنها برای سرو غذا فعال باشند و جلسه‌ای در آن‌ها برگزار نشود.

رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی بیان کرد: در برخی از تالارها مراسم و جلسات جمعی برگزار شد و در همین راستا بر طبق صحبت‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تعدادی از تالارها پلمب شدند.

علیزاده، تعداد تالارهای پلمب شده در سطح استان را هفت مورد عنوان کرد و افزود: برطبق ابلاغیه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، فعالیت تالارها در شهرستان‌های با وضعیت شیوع نارنجی و قرمز که در مجموع  شش شهرستان هستند، ممنوع شد و معلوم نیست تا چه زمانی این تصمیم ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر نظارت‌ها بر این اماکن، افزود: براساس ابلاغیه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، در شهرهایی که هنوز اجازه فعالیت تالارها وجود دارد باید ۵۰ درصد ظرفیت پذیرش مهمان داشته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و همچنین در شهرهای با وضعیت شیوع قرمز و نارنجی در صورت فعالیت تالارها مجبور به پلمب واحد صنفی خواهیم بود.