مدیرکل پست خراسان جنوبی گفت: پست استان در نیمه نخست امسال با افزایش ۱۴۲ درصدی، رتبه اول رشد درآمدی کشور را به خود اختصاص داده‌ است.

حسین ظهوری در نشست خبری به مناسبت ۱۷ مهر روز جهانی پست اظهار کرد: کسب این رتبه نشان از رشد خدمات‌دهی و ارائه خدمات جدید این شرکت در سال جاری دارد.

وی افزود: در ۶ ماه نخست امسال ۹۰۵ هزار مرسوله پستی وارد خراسان جنوبی شده‌ و ۹۲۷ هزار مرسوله از استان صادر شده‌ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل پست خراسان جنوبی عنوان کرد: مرسوله‌های پستی اینترنتی وارده به استان نیز ۶۵ هزار مرسوله بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته‌ است.

وی گفت: همچنین خریدهای اینترنتی صادره استان در این مدت ۱۰ هزار و ۸۲۵ مرسوله بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۲ درصدی دارد و بیشتر شامل محصولات راهبردی در بخش کشاورزی بوده‌ است.

ظهوری بیان کرد: تعداد فروشگاه‌های اینترنتی استان از ۸۸ فروشگاه در سال گذشته به ۱۱۲ فروشگاه در سال جاری افزایش یافته که رشد ۲۷ درصدی داشته‌ و مزیت‌ این فروشگاه‌ها برای تولیدکنندگان واقعی است و دست دلالان قطع می‌شود.

وی افزود: ضریب تعادل پست استان در سال جاری رشد چشمگیری داشته و از محدود شرکت‌های پست در سطح کشور هستیم که در حال حاضر در مرحله سوددهی قرار داریم.

مدیرکل پست خراسان جنوبی گفت: نیمه نخست امسال ۴۰ هزار و ۷۵۷ فقره گذرنامه را در سطح استان توزیع کردیم که ۵۰ درصد آن متعلق به ایام اربعین بوده‌ است.

وی با اشاره به رونمایی از تمبر زرشک، یکصد سالگی هیات ابوالفضلی (ع) بیرجند و چند تمبر اختصاصی دیگر در یک سال گذشته بیان کرد: درخواست غیرحضوری و اینترنتی پلاک‌های تلفیقی کدپستی و شهرداری، پست نام، سامانه درخواست غیرحضوری مدارک تحصیلی دانشجویان، پیک هوشمند شهری و فروش اینترنتی کالاهای تنظیم بازار از خدمات پستی است که به شکل اینترنتی ارائه می‌شود.

ظهوری از افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی افزایش تعرفه‌های پستی در سال جاری نیز خبر داد و گفت: ۵۰۰ هزار حلقه لاستیک کویر تایر را در سطح کشور توزیع کردیم و ارسال عناب خراسان جنوبی را به صورت تازه خوری داشتیم که در حال حاضر ارسال تازه خوری محصول زرشک را به سراسر کشور از طریق خدمت ویژه داریم.

وی با ذکر این نکته که تمامی خدمات پست استان به صورت الکترونیکی است افزود: در چند روز آینده سه دستگاه کامیون و یک دستگاه کامیونت تحویل این مجموعه خواهد شد که نقش مهمی در تسریع خدمات دارد.

مدیرکل پست خراسان جنوبی به فعالیت ۱۴ اداره و نمایندگی پست، ۷۶ دفتر پیشخوان شهری و سه دفتر پیشخوان روستایی در این استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سه خط ویژه به شهرهای تهران، زاهدان و مشهد داریم و امکان ارسال محموله ویژه در کمتر ۲۴ ساعت به این شهرها فراهم است.

وی از راه‌اندازی باجه پستی در پایانه مرزی ماهیرود خبرداد و گفت: همچنین راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی در مناطق مرزی از جمله مرز ماهیرود در دستور کار است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور