استاندار خراسان جنوبی گفت: هفته بعد شاهد انعقاد قرارداد بین شش بانک با صندوق توسعه ملی برای تامین اعتبار پروژه راه آهن بیرجند_ قاین _ یونسی خواهیم بود.

جواد قناعت، عصر امروز چهارشنبه ۲۳ شهریور در شورای اداری شهرستان بیرجند با تسلیت ایام حزن آل الله، اظهار کرد: محوریت کار در کاظمین برای برپایی و پذیرایی موکب‌ها از زائران بر عهده مردم خراسان جنوبی است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده چند نوع سفر برای شهرستان‌ها پیش بینی شده و برای بازدیدهایی که در شهرستان‌ها انجام می‌شود جلسات کارشناسی برگزار شده و با اطلاع از شرایط هر پروژه از آن بازدید می‌شود.

قناعت با بیان اینکه حدود ۷ نوبت بازدید از شهرک صنعتی بیرجند و سه مرتبه از محله کاظمیه شهر انجام شده است، تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر امیدآفرینی است و براین اساس کارها و اقدامات انجام شده باید با هدف امیدآفرینی بیان شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: این دولت از جنس مردم است و می‌خواهد برای مردم کار کند بنابراین باید با هم یکپارچه و وحدت رویه داشته باشیم.

قناعت به جهاد تبیین اشاره و اظهار کرد: بحث تبیین که از تاکیدات مقام معظم رهبری است را باید جدی گرفت و موفقیت‌های به دست آمده و واقعیات را بیان کرد.

وی بیان کرد: کشورهای غربی رو به نابودی هستند، اما همواره رسانه‌های آنان نسبت به نداشتن‌ها در ایران پمپاژ تبلیغاتی دارند، اما باید گفت مشکلات ایران به مراتب از مشکلات کشورهای غربی کمتر است.

قناعت به حضور و رصدهای میدانی آیت الله رئیسی در بین مردم اشاره کرد و گفت: مشاهده درد مردم با اینکه نوشته از روی کاغذ به گوش مسئول برسد خیلی تفاوت دارد.

وی اظهار کرد: این امر که حال مدیران پشت میز نمی‌نشینند مشکلات را رصد کنند و در بین مردم و دیدن مشکلات هستند بسیار مطلوب است.

استاندار خراسان جنوبی به اقدامات انجام شده اشاره و بیان کرد: یکی از دغدغه‌های جدی خراسان جنوبی بحث راه آهن بوده که در حال حاضر به نقاط پایانی رسیده و در حال اجرا شدن است.

وی افزود: اجرای ۱۸۱ کیلومتر از راه آهن بیرجند _ یونسی که در استان ما واقع شده، ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۲۰ درصد توسط پیمانکار، ۱۰ درصد توسط وزارت راه و شهرسازی و ۷۰ درصد از طریق کنسرسیوم بانکی تأمین خواهد شد.

قناعت در مورد پادگان ۰۴ نیز افزود: با تفاهم بین شهردار، شورا و ارتش و نیز مساعدت سازمان ملی زمین و مسکن، در آینده نزدیک شاهد جابه جایی پادگان خواهیم بود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه صحبت‌ها باید اغنایی باشد تا مردم باور کنند، گفت: هرچه در استان فضای همدلی و کار باشد و اتفاق نظر داشته باشیم قطعا توفیقات ما بیشتر خواهد بود.

قناعت به بازدیدهای شهرستانی امروز اشاره و بیان کرد: امروز بازدیدی از شرکت کشت و صنعت هلال داشتیم که حدود ۱۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار انجام شده بود و درخواست‌هایی داشت که مقرر شد حمایتی با همکاری فرمانداری بیرجند، جهاد کشاورزی و دفتر فنی استانداری جذب شود.

اختصاص اعتبار برای پروژه‌ها  

استاندار خراسان جنوبی به بازدید از روستای خراشاد اشاره کرد و افزود: در این بازدید مسئله بحث ایجاد بازارچه صنایع دستی مطرح شد که در این خصوص یک میلیارد تومان اعتبار برای بازارچه صنایع دستی و یک میلیارد تومان برای طرح هادی روستا اختصاص می‌دهیم.

قناعت به بازدید از کتابخانه روستای حاجی آباد اشاره و بیان کرد: برای کتابخانه روستای حاجی آباد اختصاص یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و برای طرح هادی روستا نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مصوب شد.

وی از کمک ۳ میلیارد تومانی برای اختصاص اعتبار عمران شهری بیرجند خبر داد و گفت: برای پایگاه امداد و نجات میاباد ۵۰۰ میلیون تومان و سالن ورزشی مهرشهر دو میلیارد تومان اختصاص می‌دهیم تا از رکود خارج شود و مابقی اعتبار مورد نیاز را در متمم یا سفر دوم خواهیم دید.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در خصوص زورخانه شمال شهر نیز از محل متمم سفر اول و سفر دوم اعتبار می‌گذاریم و اگر وزیر ورزش قبل از رئیس جمهور به استان سفر کرد سعی می‌کنیم از محل سفر وزیر نیز تامین اعتبار کنیم.

وی ادامه داد: برای تکمیل سایت صنوف آلاینده نیز در سفر دوم اعتبارات خوبی دیده خواهد شد که مسئله برق و زیرساخت‌های آن برطرف شود.

قناعت در مورد پل استقلال امیرآباد، خاطرنشان کرد: برای این پروژه نیز سه مورد یک سوم تامین می‌شود؛ یک سوم از محل اعتبارات بنیاد مسکن، یک سوم از محل اعتبارات سفر اول و یک سوم اعتبارات مدیریت حوادث در نظر گرفته می‌شود.