🔸به نام منتهای عشق

🔹”پرستار فرشته‌ رحمت برای بیمار است. آن وقت که بیمار از همه جا دستش کوتاه است، در آن ساعاتی که حتی همسر، فرزندان و پدر و مادر بیمار هم بالای سرش نیستند، چشم امیدش بعد از خدا به پرستار است و این پرستار است که مثل ملائکه‌ آسمانی، مثل فرشتگان رحمت، به دردها، مشکلات و نیازهای جسمی و عاطفی او پاسخ می دهد؛ اینها خیلی مهم است، اینها پیش خدای متعال فراموش نمی شود”. مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی)

🔹به گواه آیات عدیده قرآن کریم، برای ما انسان ها مسیر پرفراز و نشیب سال های حیات تا ممات که با درد زاده شده و با رنج همگام است، به حکم تقدیر الهی، همواره با گشایش‌هایی همراه می شود که دشواری مرارت ها را تسکین می دهند، و بدون تردید پرستاران فرشتگان رحمتی هستند که این لحظه های تلخ را به نیکی همراهی می کنند و چونان مرهمی، طاقت طاق شده از بیماری ها را التیام می بخشند.
🔹پرستاران، انسان های شریف و بزرگواری هستند که وجودشان با صبر، گذشت و مدارا آمیخته شده و همواره فراتر از الزامات و تعهدات و تکالیف اداری و تخصصی، به خدمت به بیماران مشغولند.
🔹تلاش‌های ایثارگرانه و از خودگذشتگی های این عزیزان بر تارک تاریخ این مرز و بوم ثبت و ضبط شده و برای همیشه ماندگار است، چه آن روزهای آغشته به موشک و توپ و تانک دفاع مقدس که روزانه جان صدها نفر از زنان و مردان و کودکان و جوانان این سرزمین را تهدید می کرد، و چه ایام تلخ شیوع آلودگی های ویروس کووید ۱۹ و بیماری کرونا که نه دستی به دوستی و نه آغوشی به گرمی می‌توانست حتی برای عزیزترین عزیزان باز شود، همواره درخشان ترین صحنه ها مربوط به پشتکار پرستارانی است که بی‌هیچ چشمداشتی، بی‌پروا و متعهدانه در خط مقدم مبارزه ایستاده اند.
🔹اینجانب ضمن تبریک ایام ولادت با سرسعادت عقیله بنی‌هاشم، پیام آور نهضت حسینی، حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) و گرامیداشت روز پرستار، از تلاش جهادگونه کادر درمان و بالاخص جامعه پرستاری کشور به ویژه در خراسان جنوبی تقدیر نموده، برای یکایک این عزیزان و خانواده‌های محترم شان که در تحمل سختی های این شغل شریف، نقشی بسزا دارند، از درگاه احدیت، عافیت و عاقبت بخیری مسئلت دارم.
🔹از ذات اقدس حضرت حقیقه الحقایق برای همه خدمتگزاران صدیق در خدمت به مردم که مهمترین سرمایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشند، توفیق بیش از پیش مسئلت می نمایم .

🔹جواد قناعت
استاندار خراسان جنوبی

 

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور